Buržuazinis ekonomikos mokslas atvirai pripažįsta darbo jėgos migraciją kaip ekonomikos plėtros veiksnį, prisidedantį prie „darbdaviams“ naudingos darbo rinkos formavimo ir racionalesnio darbo išteklių naudojimo. Pasaulyje šis reiškinys auga: anot JTO, per pastarąjį pusšimtį metų žmonių skaičius, dirbančių už savo šalies ribų, padvigubėjo.
Be tiesioginės...
Europos Sąjungos sostinėje - Briuselyje rugsėjo 21 d. vyko masinė akcija prieš kylančias kainas, kurioje dalyvavo apie 10000 protestuotojų ir kurią organizavo Belgijos profesinės sąjungos. Akcijoje dalyvavo ir Belgijos Darbo partijos bei Belgijos komunistų partijos aktyvistai.
Belgijos profesinių sąjungų konfederacijos vadovas Thierry Bodsonas teigė,...
Geros žinios atėjo iš Kazachstano, kur naftos darbuotojų streikas Žanaozene baigėsi jų pergale.
Streikuojančių „MADIBA“ darbininkų pagrindinis reikalavimas buvo padidinti darbo užmokestį nuo 80–90 iki 180–200 tūkstančių tenge. Iš pradžių darbdaviai bandė priešintis ir darbuotojai net gavo pranešimą, kad streikas yra „neteisėtas“.
Spalio 26 dieną Vilniuje vykusio mitingo, prieš Nekilnojamojo turto mokesčio išplėtimą plačiosioms liaudies masėms, apžvalga.
Buvo nufilmuotos kelios kalbos, pats mitingas, pakalbinti keturi protestuotojai. Na o vaizdo medžiagos pabaigoje pateiktas mitingo apibendrinimas.
Marius Jonaitis
https://youtu.be/Tzm3OqVBrXM
Kaip dauguma pasaulio valstybių, Lietuva save vadina demokratine. Bet suaktyvėjus kai kurių veikėjų diskusijoms dėl verslo sluoksnių įtakos politikai, verta paklausti, kokia ir kieno toji "demokratija"?Pradėkime nuo to, kad neseniai pasirodžiusiame laidos "Delfi diena" siužete Lietuvos pramonininkų konfederacijos pirmininkas Robertas Dargis ir "Swedbank" Lietuvoje vyriausias ekonomistas Nerijus Mačiulis, patys...
Tarybinis socializmas kaip mitologinė Atlantida nugarmėjo į istorijos dugną. Bet paviršiuje išliko gausybė šios galingos civilizacijos „nuolaužų“ – materialinių ir dvasinių. Svarbiausia, – išliko ir gyvena žmonės, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie tarybinės santvarkos kūrimo ir funkcionavimo, gimė ir užaugo jos aplinkoje ir įtakoje.
Graikijoje liepos 1 dieną įsigaliojo įstatymas, suteikiantis verslininkams išskirtinę teisę įpareigoti darbuotoją dirbti šešias dienas per savaitę, o ne penkias. Darbuotojas neturi teisės atsisakyti. Šešių dienų darbo diena taps prieinama įmonėms, kuriose dirbama visą parą pamainomis, įmonėse be 24 valandų darbo ciklo, taip pat valstybės tarnyboje.
Vasario 16 d. Lietuva švenčia savo 103 - iąsias metines. Savo klasinė šventę buržuazinis Lietuvos elitas kiekvieną kartą bando pristatyti kaip visų Lietuvos žmonių šventę. Nepriklausomybės kovų mitologija laisvai liejasi iš visų TV ekranu ir oficiozinių interneto portalų. Rengiami iškilmingi posėdžiai, priėmimai, konferencijos, parodos, patriotiški mitingai ir...
Tiek metų kapitalistinis monstras priešinosi ir neleido Amerikos darbininkams vienytis savo interesams ginti, bet Baltarusijoje tai pavyko!
Baltarusijos „Maco“ tinkle dirba 2000 žmonių. Tai Baltarusijos piliečiai, o ne JAV darbininkai ir turi tokias pačias teises kaip ir visi kiti. Kodėl jiems turėtų būti atimtos...
Armėnija
2021 metų balandžio 29 dieną, po streikų, dviejų kasyklų darbuotojams pakilo algos ir darbo saugos sąlygos.
Balandžio 8 ir 9 d. Kapano kasybos ir perdirbimo gamyklos, kuriose dirba 1200 darbuotojų, kalnakasiai pradėjo streiką, reikalaudami geresnės sveikatos ir saugos bei...