Šių metų birželio 10 dieną, prie Seimo vyko protestas. Išstojimo esmė - jog nebūtų apmokestintas JOKS nekilnojamasis turtas. Kiek žmonių susirinko? Ką jie veikė? Kokius pašnekovus pakalbinau bei kokias išvadas pasidariau - viską rasite šiame trumpame vaizdo įraše.
Marius Jonaitis
Gegužės 31 dieną prie dar kol kas nenugriauto S. Nėries paminklo Vilniuje, netoli Šv.Kotrynos bažnyčios, vyko nedidelė inteligentijos sueiga. Poetės, poetai ir visi norintys skaitė savo pačių ir poetės eiles.
Dar praeitais metais desovietizacijos komisija nusprendė, kad paminklas poetei Salomėjai Nėriai turi būti demontuotas...
Argentinos Prezidentas Havjeras Miley ištesėjo savo pažadą. Internete pasirodė dokumentai apie nacius, kurie po Antrojo pasaulinio karo slapstėsi Argentinoje.
Šalies Vyriausybės svetainėje paskelbtos asmeninės bylos, laikraščių iškarpos apie areštus ir tyrimus, pažymos, telegramos. Ten yra daug medžiagos – iš viso daugiau nei 1850 failų.
Šiandien oficialioje retorikoje vis garsiau girdima tezė, kad fašizmą nugalėjo „rusai“. „Tarybų žmonių pergalė“ vis dažniau pakeičiama „Rusijos žmonių pergale“, o už žodžio „tauta“ dingsta visa kita: ideologija, sąjungininkai, aukos, internacionalizmas.
„Mes esame Pergalės žmonės“, – pareiškia Rusijos valstybės atstovai.
„Rusija...
Sveikiname visus su Lietuvoje beveik užmiršta Tarptautine darbo žmonių solidarumo švente, su gegužės 1-ąją! Ilgametėje imperializmo citadelėje – JAV - liberalus kapitalizmo modelis transformuojasi į konservatyvų trampizmą. Deja, koks kapitalizmas bebūtu – tai vis vien globaliu „skaitmeniniu konclageriu“ paremta transnacionalinių korporacijų liberal-fašistinio tipo diktatūra bei jos kurstomi...
Kosmonautikos diena yra viena pagrindinių švenčių, paveldėtų iš Tarybinės Atlantidos. Kas yra balandžio 12 d. Tai džiūgavimas dėl naujos eros gimimo, žmogaus prasiveržimo į naują erdvę, minties, sugebėjusios pajungti fizikos dėsnius, triumfas. Visa tai atsitiko šalyje, kuri prieš pusantro dešimtmečio gulėjo griuvėsiuose po niokojančio karo, kuris paletė...
Iš visos širdies sveikiname Jus su kovo 8-ąja, su Tarptautine Moters diena! Linkimesveikatos, meilės, laimės, džiaugsmo ir ištvermės! Kad Jūsų gyvenimą lydėtųatgimstančio pavasario nuotaika!
Nuolatos moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. KopenhagojeTarptautinėje socialistinėje moterų konferencijoje moterų teisių gynėja...
Ryšium su prasidėjusiomis Trampo ir Putino derybomis ir galimybe pasiekti taikos sutartį dėl Ukrainos, vienos ar kitos kariaujančios šalies pergalės ar pralaimėjimo Rusijos - Ukrainos kare klausimas neišvengiamai paaštrės.
Visai įmanoma, kad būtent šis klausimas taps ideologinio karo, kuris pakeis karštąjį karą, centrine ašimi....
Lietuvoje žemiau skurdo rizikos ribos gyvena apie 589 tūkst. žmonių, tai yra 20,6% šalies gyventojų. Apie tai pranešė Nacionalinio kovos su skurdu organizacijų tinklo direktorė Aistė Adomavičienė.
Adomavičienė pabrėžė, kad šis skaičius išliko beveik nepakitęs nuo tada, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. 2023...
Vienas labiausiai ideologizuotų, todėl ir iškreiptai vaizduojamų, temų Lietuvos istorijoje, yra Antrasis pasaulinis karas: nuo Lietuvos įsijungimo į TSRS sudėtį iki vokiškosios okupacijos bei vietinių kolaborantų rankomis vykdyto žydų genocido. Šiuolaikiniai lietuvių istorikai nepasižymi dideliu objektyvumu analizuodami šį laikotarpį. Tačiau Peisacho Freidheimo (1923-2009) monografija „Lietuva Antrajame pasauliniame...