Valdžia keičiasi?

Pasibaigė pirmasis 2020 m. Seimo rinkimų turas. Pergalę jame švenčia konservatoriai. Tai nėra koks nors sensacingas rezultatas. Tik kiek netikėtas gana nemažas (beveik 7%) jų atotrūkis nuo antrą vietą užėmusių žaliųjų valstiečių.

Dar verta pažymėti dvį mažas rinkimines sensacijos – Darbo partijos ir Laisvės partijos rezultatai. Pirmieji užėmė trečią vietą aplenkdami vis daugiau išsigimstančius socialdemokratus, o visai nesenai susikūrė antrieji – užėmė penktą vietą ir aplenkė lietuviško liberalizmo senbuvius – Liberalų Sąjūdį.

Konservatoriai ne tik laimėjo rinkimus pagal partinius sąrašus, bet ir daugumoje vienmandatinių apygardų pateko į antrą rinkimų turą, kuriame viskas galutinai ir išsispręs. Iš esmės būtent konservatoriai su liberalais turi galimybes formuoti nauja Seimo daugumą ir naują Vyriausybę. Nors šansas kairiojo centro koalicijai vis dar išlieka.

Bet kurio atveju nuo valdžios pasikeitimo Lietuvoje mažai kas pasikeis. Buržuazinių partijų pasistumdimas per rinkimus gali pakeisti tik dažniausia mirgančius TV ekranuose politikų veidus, bet ne pačią antiliaudinę neokolonijinės provincijos politiką.

SP Infocentras