Marksizmas nelaiko istorinių įvykių eigos tam tikrų valstybių vadovų ar tiesiog įtakingų asmenybių savavališkų sprendimų rezultatu, o istoriją laiko išimtinai klasių kovos rezultatu ir dėl to žlunga bei pakyla arba išnyksta bei atsiranda ištisi socialiniai sluoksniai.
Asmenybės vaidmuo šiame procese pripažįstamas, bet tikrai nelaikomas pagrindiniu, o įtakojantis tik antraeiles klasių kovos detales.
Šis požiūris mums parodo, kad ne Gorbis privedė TSRS prie žlugimo, o klasių kova tarybinėje visuomenėje (ji buvo paslėpta, bet iš tikrųjų vyko ir sukėlė destruktyvius procesus) atvedė prie aukščiausių postų tokius niekšus kaip Gorbis, Jelcinas ir daugybė kitų mažiau žinomų ir mažiau pastebimų žmonių.
Kalbant apie Putiną, jis neabejotinai bando iškelti po-tarybinę Rusiją kaip nacionalistinę buržuazinę valstybę, kuri Jelcino laikais buvo nužeminta iki istorinio dugno. Ką Putinas daro ne taip? Norėdami atsakyti į šį klausimą, turime patys nuspręsti, ko iš tikrųjų norime?
Jei norime po-tarybinės erdvės atgimimo, kad pastūmėtume ją į komunistinės visuomenės kūrimo kelią, tai Putinas viską daro ne taip. Ir būtų keista iš jo tikėtis kažko kito, nes jis pats nuo pat pradžių buvo vienas iš tų, kurie pakilo ant TSRS sužlugdžiusios nusikalstamos revoliucijos bangos ir aktyviai joje dalyvavo, pirmiausia antraeiliais vaidmenimis, o vėliau svarbiausiame poste.
Be to, būtų klaidinga manyti, kad Putinas gali daryti ką nori. Be socialinio pagrindo joks lyderis negali nieko padaryti ir net likti savo vietoje. Putino socialinė bazė yra oligarchija, todėl, kad ir kas būtų, jis paisys šios oligarchijos interesų ir rūpinsis visais jos esminiais klausimais.
Iš čia ir kyla jo karo taktika, kurį jis galėjo greitai laimėti atkirtęs Ukrainą nuo Vakarų sienos ir taip atimdamas galimybę gauti išteklių iš Vakarų, o paskui Ukrainoje egzistuojantį režimą pakeisdamas prorusišku. Jis galėjo tiesiog pakelti kartelę ir laimėti, bet oligarchijos interesai privertė jį trauktis, nusileisti. Paaiškėjo, kad jis nebuvo pasiruošęs tokio lygio konfrontacijai, kuriai ryžosi Vakarai ir pradėjo laviruoti. Oligarchijai reikia Vakarų. Oligarchijai tai svarbu, nes Rusija jiems yra tik vieta, kur jie kuria savo turtus. O jų socialinio gyvenimo centras yra Vakaruose. Ten mokosi jų vaikai, ten jų jachtos, jų dvarai, ten yra jų ideologija, pagal kurią jie nėra nusikaltėliai, o geriausi visuomenės žmonės, nusipelnę būti turtingi, nepaisant to, kad jų turtas įgytas milijonų žmonių skurdo sąskaita.