Pelningas gyvybių gelbėjimo verslas

Keli pastebėjimai dėl situacijų vertinimų.

Viešai prieinama statistika skelbia, jog nuo covid-19 mirė apie 4.1 milijono žmonių. Skaičiuojama nuo 2019 metų pabaigos.
Dėl skaičiavimo metodikos, manau, daug kas ginčytųsi, bet tebūnie yra tiek kiek yra.

Skaičius, neįpratusiems prie statistikos PASAULINIU mastu, atrodo labai didelis ir baisus. Tačiau nepamirškime, jog jis pasiektas per metus ir septynis/aštuonis mėnesius. Beveik du metai.
Pasaulis „ant adatų“ skiriamos milžiniškos lėšos situacijos sprendimams (vakcinos, kaukės ir t.t.).

Imam kitą krizę nuo kurios miršta žmonės – badas.
Kasmet iš bado ar nuo maisto nepritekliaus sukeltų ligų miršta apie 9 milijonai žmonių. Iš jų pusę – vaikai.
155 milijonai gyventojų badauja. Per praeitus metus tokių paaugo papildomus 20 milijonų. Na o pasaulyje per metus sunaikinama/išmetama apie 1,3 milijardo tonų maisto. T.y. apie 30-40 % visos užaugintos/sukurtos maisto produkcijos.

Kyla klausimas, kodėl į vieną situaciją reaguojama aštriai, net perlenktai, o kita, įsisenėjusi ir puikiai žinoma problema, nesprendžiama? Nors nuo bado vaistai puikiai žinomi – elementarus maistas, kurio pagaminama daugiau negu pajėgiama suvalgyti. Atsakymas paprastas.

Vežti maistą badaujantiems – nepelninga. Pardavinėti vakcinas – pelninga.
2021 metu vasarį kompanija Pfizer skelbė, jog per 2020 metus iš savo vakcinų uždirbo 42 milijardus dolerių. Per 2021 metus tikisi uždirbti 59-61 milijardus doleriukų.
Moderna 2021 metams tikisi pardavimų už 18 -20 milijardų dolerių.
Johnson & Johnson 2021 metams planuoja pardavimų už 10 milijardų „žalio“.
AstraZeneca. 2021 metams planuoja 2-3 milijardų uždarbį, 2022 – dar 3 milijardus.2020 metais ši kompanija pardavė už 26,6 milijardų dolerių.
Na ir smulkesni kurie irgi siekia savos dalis.


Vien per metus „kovidinių vakcinų“ biznis pagimdė 9 naujus milijardierius kurių bendras turtas yra 19,3 milijardo dolerių. Naujai iškeptų milijardierių sąrašas:
Stéphane Bancel, Moderna’s CEO (worth $4.3 billion);
Ugur Sahin, CEO and co-founder of BioNTech (worth $4 billion);
Timothy Springer, an immunologist and founding investor of Moderna (worth $2.2bn);
Noubar Afeyan, Moderna’s Chairman (worth $1.9 billion);
Juan Lopez-Belmonte, Chairman of ROVI, a company with a deal to manufacture and package the Moderna vaccine (worth $1.8 billion);
Robert Langer, a scientist and founding investor in Moderna (worth $1.6 billion);
Zhu Tao, co-founder and chief scientific officer at CanSino Biologics (worth $1.3 billion);
Qiu Dongxu, co-founder and senior vice president at CanSino Biologics (worth $1.2);
Mao Huihua, also co-founder and senior vice president at CanSino Biologics (worth $1 billion).

Tad matant tokius skaičius ir kapsinčius milijardus turėtų būti aišku kodėl vienos mirtys aktualios, o kitos – neaktualios. Tiksliau vienos mirtys net reikalingos, jog būtų didesnė baimė, o tuo pačiu ir didesnis siūlomos prekės poreikis (marketingas).

Nes kaip sakė vienas protingas žmogus „Nėra tokio nusikaltimo, kurio nepadarytų kapitalistas dėl šimtaprocentinio pelno“. Todėl merdintys iš bado lai ir toliau merdėja, arba rupšnoja žolytę (nes jų perkamoji galia niekinė, tad jie nesvarbūs bei nepatrauklūs), o pinigėlių turintys lai karantinuojasi ir vakcinuojasi bei revakcinuojasi.

O pinigėliai „klinkt, klinkt, klinkt“ tik kapsi.

P.S: Vakcinos tik dalis kovidinio biznio. Kur dar kaukės, kita amunicija bei šalia kovid panikos sukamos aferos. Pavyzdžiui naudojantis koviduku Lietuvoje nebūtina viešiesiems pirkimams skelbti konkurso. Tai puiki pinigų skalbyklėlė!

Marius Jonaitis
Socialistų partija