Algirdui Paleckiui paskelbtas teismo nuosprendis

Šiaulių apygardos teismas pripažino opozicinį politiką Algirdą Paleckį kaltu taip vadinamoje „šnipinėjimo“ Rusijai byloje ir skyrė jam šešerius metus laisvės atėmimo.

Motyvuojant savo sprendimą teisėja N. Matuzevičienė perskaitė ištisą „špionišką“ romaną, kuriame buvo apstu abstrakčių teiginių (susitikinėjo, važinėjo, dalyvavo, domėjosi, suformulavo užduotį, ketino perduoti, pavedė vykdymą, lankėsi Rusijoje ir pnš.).

Truko, deja, tik konkrečių įrodimų ir „prišnipinėtos“ faktinės medžiagos pateikimo. Raktiniai šios aiškiai politinės bylos žodžiai – „nenustatyta“ ir „galbūt“. Atseit, užduoti „šnipui“ suformulavo „nenustatytas Rusijos žvalgybos darbuotojas“ bei jis „galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją“.

Kitas bylos dalyvis, valstybės saugomas „auksinis liudininkas – pedofilas“ D. Bertauskas, kurio parodimais ir rėmėsi visas kaltinimas, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Tikriausiai, mainais į tinkamus parodimus, kurie, pasak teisėjos N. Matuzevičienės, turėjo lemiamą įtaką priimant teismo sprendimą.

Nuosprendis A. Paleckiui nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pats nuteistas politikas, komentuodamas teismo sprendimą, pareiškė: „Toks akivaizdus neobjektyvumas tik dar labiau apnuogins padėtį landsbergių valdomoje Lietuvoje ir sutelks teisingumo šalininkus. Mes veiksime“.

SP Infocentras