Nejaugi sugrįžo Petrovas ir Baširovas?

2023 m. sausio 13 d. įvykęs sprogimas dujotiekyje prie Pasvalio, matyt, turės politinių pasekmių, nors apkaltinti „Petrovą ir Baširovą“ teroristine diversija Lietuvos valdžia vis dar nesiryžta.

Sprogimo dujotiekyje priežastis – „nutrūkusi siūlė vieno iš vamzdžių sandūroje“. Apie tai žurnalistams paskelbė Lietuvos dujų tinklų operatorius „Amber Grid“. Dabar greitai reikėtų suremontuoti vamzdį, vedantį į Latviją, bet to padaryti taip lengvai nepavyks.

Nes vis dėlto kalta Rusiją.

Pirma, kaip paaiškėjo, visi rusakalbiai darbuotojai iš įmonės išėjo jau seniai – buvo atleisti dėl lietuvių kalbos nemokėjimo, o pamaina nebuvo paruošta, liko tik tie, kurie moka prižiūrėti vamzdį, bet neremontuoti.

Antra, nėra techninės dokumentacijos. Tik ta, kuri buvo – rusų kalba. Bet ir ji buvo dalinai sunaikinta, nes laikoma „okupacine“, o į lietuvių-latvių kalbas nelabai kas išversta.

Deja, pasisekė, kad susprogo aukšto slėgio vamzdis – tas, kuris leidžia šalims tiekti dujas viena kitai. Tačiau vietinių buitinių vartotojų žemo slėgio vamzdis nenukentėjo. Priešingu atveju žiemą Lietuvos gyventojams būtų žiauroka.

SP Infocentras