Baltijos Naujienos, 07/11/2021 [video]

Latvijos sveikatos ir socialinės apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo ruoštis streikui.
Sveikatos ministerija atsisakė į biudžetą įtraukti siūlymą dėl algų didinimo prasčiausiai apmokamui medicinos personalui. Pasak profesinės sąjungos, toks medicinos personalo nuvertinimas yra nesąžiningas ir diskriminacinis.
Sveikatos ministras Danielis Pavliuts nepritarė tokiems teiginiams, sakydamas, kad didinti algas tik daktarams ir medicinos seselėms pilnai atspindi naują algos modelį, kuris yra „sąžiningas, lankstus, motyvuojantis ir skaidrus“.
Tiesa, visiškai skaidru, kad tokį ministrą reikia šalinti nuo visų pareigų kartu su visa buržuazinę ministeriją.

Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas tapo liūdininku UAB „Vlatan Norge“ byloje.
2019 metais šita organizacija jau buvo teisme, kur jai priteisė išmokėti 209 tūks. eurų kompensaciją. Dabar kolektyvinę bylą paruošė 52 žmonės, kaltinant „Vlatan Norge“ žiauriai išnauduojant savo darbuotojus, sistematiškai pažeidžiant darbo teisę ir bendrai neišmokėjus 1.5 milijonų eurų algos.
Baltijos šalyse, tolimųjų reisų vairuotojų teisės pažeidimai yra beprecedentiniai. Neseniai šią tematiką buvo išleistas dokumentinis filmas „Fūrų vergai“.

Sutrumpinta darbo savaitė vėl Baltijos šalių spaudoje.
Šį kartą priežastimi tapo eksperimentas Islandijoje, kuris parodė puikius rezultatus – nepaisant darbo savaitės sumažinimo, darbo našumas išaugo. UAB „Uniliver“, kuri turi Lietuvoje ledų gamybos verslą, panašų eksperimentą daro Naujoje Zelandijoje, kur leidžia darbuotojams sumažinti darbo dieną 20%, išsaugant visą atlygį.
Marksizmo politekonomai žino, kad tai padidins darbo našumą dėka darbuotojų laiko racionalizavimo ir broko mažinimo, na o kitiems teks palaukti rezultatų, kad pilnai tuo įsitikinti.

Lietuvoje baigėsi darbuotojų socialinė apklausa, kurią organizavo kompanija „If“.
51% darbuotojų nepatenkinti savo darbo vieta. 35% kalba apie tai, kad techniškai patenkinti darbo sąlygom. Bet procentai gudrus dalykas, o pagrindinė išvada iš apklausos yra tokia, kad darbdaviams nusispjauti ant savo dirbančiųjų.
Kapitalizmui tai tipiška, nes ten darbuotojas, būdamas tik pridėtinės vertės šaltiniu, nemato nei savo profesionalumo vertės, nei ateities.

O smulkus verslas suka galvą, kur rasti pigios darbo jegos.
Darbo biržoje registruota virš 200 000 žmonių, bet žmonės renkasi pašalpą, o ne galimybę dirbti už mažą atlygį.
Sprendimas siūlomas paprastas ir genialus – mažinti pašalpas.
Pradėti didinti algas net nebandoma svarstyti. Tikriausiai, pigias darbo vietas pradės užiminėt imigrantai, kaip tai
nutiko kitose Europos Sąjungos šalyse.

Socialistų partija.