Socialistas Gabrielis Boričius iškovojo pergalę Čilės prezidento rinkimuose

Socialistas Gabrielis Boričius, Socialinės Konvergencijos partijos lyderis, gruodžio 19 d. buvo išrinktas Čilės prezidentu per antrą rinkimų turą. Jo oponentas konservatorius Žoze Antonio Kastas (Respublikonų partija) surinko 44,1%, o Boričius – 55,9% . Kastas iškart pripažino pralaimėjimą.

35 metų Boričius taps jauniausiu prezidentu šalies istorijoje, taip pat pirmuoju valstybės vadovu, nepriklausančiam dviem didžiausiems politiniams blokams (centro kairės ir centro dešinės), kurie vadovavo Čilei nuo Augusto Pinočeto diktatūros žlugimo 1990 metais.

Pagrindiniai jo prezidento kadencijos tikslai bus ekonomikos augimas, socialinių gyventojų teisių užtikrinimas „nepriklausomai nuo biudžeto“ bei ramaus ir saugaus gyvenimo garantavimas.

Kairiųjų socialisto pergalė atvėrė kelią sukurti ir patvirtinti naują Čilės konstituciją. Boričius, skirtingai nei Kastasa, palaiko Konstitucinio Konvento, kuris rengia naują pagrindinį šalies įstatymą, darbą. Konstitucijos pokyčių darbotvarkė puikiai dera su jaunų ir skurdesnių čiliečių nuotaikomis, reikalaujančiomis didesnių socialinių teisių, didesnio valstybės reguliavimo ir ekonominės nelygybės panaikinimo.

Boričius taip pat pasisako už čiabuvių apsaugą, kovą su klimato kaita, papildomų mokesčių įvedimą turtingiesiems, mokesčių už kalnakasyba didinimą, abortų legalizavimą ir nemokamą švietimo sistemą.

SP Infocentras