Rygos „Dzintars“ dabar priklauso estams

Gamyklos „Dzintars“ pastatą (Ryga, Malu g. 30), taip pat kitas gamybos priemones ir 87 prekių ženklus – už 5,5 milijono eurų nusipirko 2845 eurų pagrindinio kapitalo bendrovė „Ritrem“, kontroliuojama estų milijonieriaus Olego Osinovskio.


Nereikėtų dėl to stebėtis ar piktintis. Juk užsienio kapitalas jau seniai jaučiasi šeimininku mūsų šalyje. Estijos buržuazija taip pat valdo miltų gamintoją „Dobeles Dzirnavnieks“, kepyklą „Latvijas Maiznieks“ ir daugelį kitų įmonių.


Dirbantys žmonės turėtų suprasti, kad nėra „geros nacionalinės-patriotinės“ ar „blogos imperialistinės“ buržuazijos. Bet kuris kapitalistas, nesvarbu, kokią kaukę jis dėvi, pirmiausia domisi pelnu.

P.S. Dar galima priminti, kad prieš kurį laiką Latvijoje bankrutavo paskutinė žuvies perdirbimo gamykla Liepojos mieste, kur buvo gaminami ir garsus šprotai. Ji buvo pastatyta 1892 m. ir daug ką išgyveno. Du pasaulinius karus, „prakeikta TSRS“, išgyveno 90-uosius. Neišlaikė tik dabartinės „nepriklausomybės“ ir Latvijos buvimo ES sudėtyje.

Latvijas Strādnieku Fronte/Рабочий Фронт Латвии/Latvijos Darbo Frontas