Protesto piketas už teisingumą ir žodžio laisvę Lietuvoje (Foto)

Vilniuje,Nacionalinėje Meno Galerijoje rugsėjo 11–13 dienomis vyko tarptautinis Pasaulio Konstitucinės Justicijos konferencijos IV kongresas, kuriame dalyvavo per 300 svečių iš 90 pasaulio valstybių ir per 100 dalyvių iš Lietuvos.

Kongresą atidarė Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė, kuri pareiškė jog Lietuvoje rimtų tesinių problemų nėra… Deja, prie prezidentės rūmų jau beveik mėnesį vyksta neterminuota bado akcija dėl teisingumo atstatymo Lietuvoje. Pastoviai augančiame palapinių miestelyje nuolat badauja nuo 5 iki 10 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų, kurie nukentėjo nuo teismų, prokuratūrų ir antstolių savivalės, turto prievartavimo bei politinio susidorojimo. Bado akciją palaiko ir SLF.

Rugsėjo 13 d. prieš įėjimą į Nacionalinę Meno Galeriją išsirikiavo būrelis bado akcijos dalyvių su plakatais, reikalaujančiais atkurti teisingumą ir žodžio laisvę Lietuvoje. Atvykstantys konferencijos svečiai būriais ėjo pro šalį, konstitucinės teisės žinovai iš viso pasaulio nekreipė dėmesio į žmones, reikalaujančius teisingumo. Tik vienas kitas išdrįsdavo sustoti ir visa tai įamžinti savo telefonuose.

Pasirodžius D. Grybauskaitei nuaidėjo skardūs piketuotojų šūkiai – Gėda! Gėda! Gėda…!

SLF infocentras