Pasodinti galima bet ką už bet ką. (Atviras Algirdo Paleckio laiškas iš kalėjimo Nr. 6)

Per pastarąjį laikotarpį apskundžiau kelis prokurorės draudimus. Pavyko – nuo šiol šioks toks palengvėjimas bus: 1 kartą per mėnesį 1-3 mano šeimos nariai galės iki 3 valandų bendrauti su manimi patalpoje prie staliuko. Nors tai labai mažai, bet kažkokia pažanga. Atrodo, leis ir skambučius jiems, bet laukiu patikslinimo. Na ir giminaičiai galės ateiti pabendrauti su manimi per stiklą, per ragelį kalbant – šitas, atrodo, variantas įmanomas beveik kasdien. Matyt, paveikė ir pagausėją straipsniai spaudoje, peticijos į prokuratūrą, judesiai ES.


Dėl sveikatos. Išties, vasaros pradžia buvo sunkesnė, matant besitęsiantį „bespredelą“, mačiau, kaip sunku yra šeimai, tėvams. Dabar jau po publikacijų, pagaliau davė ir vaistų, ir vitaminų. Na ir maisto monotonija čia, jo nemaistingumas pasireiškia. Ėmiau daugiau pirkti iš parduotuvės, turėtų padėti. Po perkėlimo į Rasų gatvę iki šiol yra miego problemos ir įvairus trikdžiai. Bet – turim kovoti ir nepasiduoti! Į viską stengiosi žiūrėti kaip į išbandymą, užgrūdinimą, progą apmastyti.


Maždaug nuo šio mėnesio galo reikės dar labiau mobilizuotis. Nes, atrodo, artės svarbūs sprendimai – pasiryš jie slaptam teismui, ar ne? Panašu į tai, kad jie užsispyrusiai sieks slaptumo kaip ir rašiau, tai šansas jiems pridengti jų darbo metodus. Esą „ valstybės paslaptis“, ir tiek. Tokioj situacijoj, manau, priešnuodis yra maksimalus tarptautinis (ir vietinis) dėmesys šiai bylai.


Beje, 09. 16-27 d. d. Varšuvoje vyks kasmetinis ESBO žmogaus teisių renginys, jame vyriausybės atsiskaito visuomenininkams bei žmogaus teisių organizacijoms. Tai gera proga kelti klausimus. Ateis ir data, kai (apytiksliai spalio 10 d.) prokurorė Vilma Viduginienė kreipsis arba ne į Kauno apygardos teismą dėl suėmimo man pratęsimo dar 3 mėnesiams. (Manau, kad tikrai kreipsis). Iki to laiko ir atskiri neabejingi Lietuvos piliečiai, ir organizacijos galėtu nusiusti jai paštu (Rinktinės g. 5 A, LT – 01515, Vilnius, Generalinė prokuratūra) laiškus su teisėtais klausimais, pavyzdžiui:


– Kodėl be jokio teisminio nagrinėjimo jau metus žmogus laikomas kalėjimo vienutėje pagal Jūsų teikimą?

– Ar yra ir kokios yra ribos (laiko prasme) šitokio sprendimo laisvos šalies piliečiui?

– Ar kai prašote teismo vis pratęsti suėmimą, atsižvelgiate į humanitarinius šeimos aspektus?

– Kodėl vilkinate tyrimą?

– Negi per 10 -12 mėnesių negalite jį užbaigti?

– Kodėl šitaip darote žalą Lietuvos reputacijai Europoje?

– Ir panašiai.


Panašius klausimus vertėtu užduoti ir Evaldui Pašliui, generaliniam prokurorui ( adresas – tas pats).


Teisės specialistai konstatuoja mano bylos politizaciją, spaudimus, vilkinimą, tyrimo imitaciją, suėmimo nepagrįstumą. Visa tai – žemas lygis. Jei taip elgsis toliau, tai galima bet ką už bet ką pasodinti. Beje, keli nugirsti pokalbiai čia, – žinodamas, kad angelų niekur nėra, – vis tik prokurorai ir policijos departamentas ilgainiui taip suįžūlėjo, kad sodina į kairę, ir į dešinę, be skrupulų.


Dėkoju visiems čia ir svetur už solidarumą, kuris reiškiamas įvairiausiais būdais.


Algirdas Paleckis

2019-08-12

Vilniaus pataisos namai