Neonacizmo kronikos (2)

*2024 m. balandžio 8 d., plečiant NATO buvimą Lietuvoje, į šalį atvyko pirmieji vokiečių brigados kariai. Pagrindinės pajėgos bus perdislokuotos 2025-2026 metais, kalbama apie penkis tūkstančius vokiečių karių. Įkurdinimo išlaidos sieks apie 800 milijonų eurų.

*Balandžio 6 ir 7 naktį į Rusijos ambasados pastatą Vilniuje du kartus buvo mesti Molotovo kokteiliai. Lietuvos policija sulaikė įtariamąjį, mėginusį padegti Rusijos ambasadą. Sulaikytas vyras, gimęs 1974 m. Akivaizdi rusofobinės propagandos auka. Už turto sugadinimą jam gresia bauda arba laisvės atėmimas.

*Estijos vidaus reikalų ministerija pasiūlė pripažinti Rusijos stačiatikių bažnyčią teroristine organizacija, siekdama nedelsiant nutraukti ryšius tarp Estijos stačiatikių krikščionių ir Maskvos.

*Lietuvos Seimas įteisino galimybę ginklus teikti ne tik nuomai, bet ir laikinai nemokamai jais naudotis. Už tokios Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos priėmimą balsavo 107 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, vienas deputatas susilaikė.

* Penkios geriausio fašizmo minutės iš Atstovų rūmų pirmininko Maiklo Džonsono. Interviu metu jis pareiškė: „Atsakomybė už laisvą pasaulį krenta ant mūsų pečių. Esame išskirtinė tauta. Mes esame didžiausia tauta planetoje. Ir mes turime atitinkamai elgtis“.

*Balandžio 20 d., Hitlerio gimimo dieną, JAV Atstovų rūmai priėmė įstatymo projektus dėl papildomos pagalbos skyrimo Ukrainai 60,84 mlrd. Taip pat buvo priimtos nuostatos dėl Rusijos turto konfiskavimo. Kiek anksčiau Vakarai paskelbė apie savo nenorą matyti Rusiją fašistinių koncentracijos stovyklų kalinių išvadavimo metinių minėjime.

*Erdoganas palygino Netanjahu su Hitleriu. Turkija nebepalaiko aktyvių prekybos santykių su Izraeliu, taip pat sakė R.T.Erdoganas. Jis pabrėžė, kad neįmanoma palaikyti prekybinių ryšių su Izraeliu – jis atsakingas už daugiau nei 45 000 žmonių mirtį ir daugiau nei 75 000 sužeidimų Gazoje.

*JAV Tenesio valstijos valdžia priėmė įstatymą, leidžiantį mokytojams nešiotis ginklus, todėl protestuotojai prieš tokį sprendima iš tribūnų skandavo „Kraujas ant jūsų rankų“.

*Nižnij Novgorode (Rusija) saugumo pajėgos surengė reidą prieš neonacius. Muzikinės grupės „Metalo korozija“ koncerte buvo sulaikyta apie 40 žmonių. Kaip paaiškėjo, saugumo pajėgos atėjo sustabdyti „neteisėtą nacių simbolių demonstravimą“, kuris pavaizduotas ant grupės prekių.

* Milane (Italija) įvyko dešiniųjų radikalų demonstracija. Fašistinė deglų eisena buvo derinama su valdžia, policija netrukdė ją realizuoti.

*Lietuvoje vyko Ukrainos karinės brigados „Azovas“ paramos akcija. Akcija vyko Vilniuje.

SP Infocentras