Mes išlaikome LRT – todėl reikalaujame eterio (Video)

Visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ mitingo prie LRT rezoliucija

LR Prezidentui

LR Seimo pirmininkei

LR Ministrei pirmininkei

LR Seimo Kultūros ir švietimo komitetui

LRT Tarybai ir LRT administracijai

***

Lietuvos valdantieji nuo 1990-ųjų žadėjo nuomonių įvairovę. Tikrovė gi tokia, kad įvairūs to pačios valdančiosios grupuotės atstovai per LRT vėl skelbia vienos partijos tiesą. Ji tėra menkos Lietuvos mažumos tiesa.

LRT virto valdančiosos grupuotės ruporu. Laidose vyrauja šališkumas, dažnai ir klastotės, šmeižtas, patyčios kitaminčių adresu. Kai kurios laidos sukurtos atvirai pagal VSD instrukcijas ar agentų pametėtą „informaciją“.

Kasdien varoma užsienio šeimininkams naudinga karo propaganda. Kurstoma rusofobija. Pjudoma Baltarusija. Diegiama idiotiška iliuzija, kad „JAV mus išgelbės“. (Kaip Afganistaną.) Dar idiotiškiau atrodo vienos asmenybės kultas, kai kultas yra, o asmenybės nėra.

Kita itin opi problema – svetimų vertybių propaganda ir tradicinių menkinimas. Lietuvių sąmonė vesternizuojama, pratinama prie prievartos ir pelno kulto. Eskaluojama LGBT tema.

Vieša paslaptis ir tai, kad LRT virto lesykla giminėms. Laidas dažnokai kuria šeimynėlės. Plaunami milijonai. Kontrolės stinga.

Tačiau didžiausia neteisybė yra ši: tie, kas nepriklauso valdančiųjų grupuotei, neįleidžiami į nacionalinį eterį. Kitaip tariant, mes visi išlaikome LRT, bet į ją kviečiami tik „išrinktieji“. Taip tęstis nebegali.

Todėl mes, mitingo dalyviai, reikalaujame du kartus per savaitę po „Panoramos“ skirti pusantros valandos naujai, tiesioginei visuomeninių debatų laidai. Kurią vesti ir dalyvauti galėtume mes patys, visuomenės atstovai.

Mitingo dalyviai

Vilnius

2021 m. spalio 28 d.

Mitingo video