Kultūriniai karai kaip pakaitalas klasių kovai

Į Lietuvą persikėlė kultūriniai karai.
Tai nėra kažkokia lietuviška ypatybė ar pasaulinė naujovė. Ne, tai realiai atspindys to kas jau seniai vyksta JAV, o taip pat ir kitose Europos šalyse.Kuo tie kultūriniai karai pasižymi? Tuo, jog vyksta visų karas prieš visus. Dėl to kas norma ar nenorma.

Fronto linijos visur.
Moterys prieš vyrus, homoseksualūs prieš antihomoseksualus, baltieji prieš juodaodžius, liberalai prieš konservatorius, mokslas prieš mokslą, nuomonė prieš nuomonę ir t.t ir t.t.
Kadangi gyvename mirštančio kapitalizmo laikotarpyje tai turime specifinį antstatą – postmoderną. Jis pasižymi tuo, jog neigia viską ir tarp visko trina ribas.

Kadangi daugumos sąmonėje sunku gyventi be konkrečių ribų tai oponuojanti pusė bando nusistatyti bent kažkokias gaires. Viso to pasekoje gaunasi kultūriniai karai dėl sąvokų, apibrėžimų ir kas turi būti laikoma norma arba nenorma.

Ta kova verda išskirtinai tarp buržuazijos. Darbo klasė joje dalyvauja gan pasyviai, nes nei viena nei kita kultūrinių karų pusė nekelia jiems aktualius klausimus.

Jie aiškinasi tarpusavyje ką reiškia būti vyru/moterimi ar dar kuo nors, tačiau nesiaiškina ką darbo žmogui reikia padėti ant savo stalo.
Fui, kas per materialistinis vulgarumas! Jie kovoja tik aukštų materijų lauke.
Tie kultūriniai karai absoliučiai tinka pasaulį valdančiam stambiąjam kapitalui. Kodėl? Nes mirtinoje kovoje susikibusios suburžuazėjusios masės nekelia jokios grėsmės jų viešpatavimui bei tolimesniam lobimui.

Inteligentėliai nesigilina iš kur turčiai lobsta, neįsisavina jokios antisiteminės teorijos ir neneša jos darbininkų masėms, kurios tik pasyviai stebi kaip pasaulis durnėja. O tuo pačiu savo gaivališką įsiūtį skandina alkoholyje, narkotikuose ar kitokiuose pakaitaluose.

O kapitalas puikiai dalyvaus kultūriniuose karuose parduodami marškinėlius tiek „Už tradicinę šeimą“ tiek ir „Už netradicinę šeimą“. Jei reiks ir ginklus parduos bei smagiai iš to pasipelnys.

Na, o pasaulis jau seniai neščias nauja bei pažangesne santvarka. Kūdikis jau pernešiotas ir aplink vaisių kaupiasi žali vandenys. Jeigu neatsiras tų kurię suleis skatinamųjų (gimdyti) vaistų, kurie paspartins gimdymą, tai arba kūdikį prarasim arba turėsim rimtų išsigimimų.

без теории нам смерть

Marius Jonaitis
Socialistų partija