Ispanijos kairieji ir komunistai bus amnestuoti

Dabartiniam Ispanijos ministrui pirmininkui Pedro Sánčesui buvo suteikta galimybė likti savo poste dar vienai kadencijai po to, kai Ispanijos socialistų darbininkų partija (PSOE) ketvirtadienį užsitikrino Katalonijos kairiosios partijos „Junts už Catalunya“ palaikymą suformuoti kairiojo sparno vyriausybę.

Į koalicinį susitarimą įtrauktas ir punktas dėl amnestijos įstatymo tiems, kurie buvo nuteisti už bandymą atskirti Kataloniją nuo Ispanijos bei kalinčių komunistų. Kairiosios partijos dabar turi suformuoti vyriausybę iki lapkričio 27 d., paskirti Sánčesą naujuoju ministru pirmininku ir tada priimti amnestijos įstatymą. Apytiksliai 1400 politinių kalinių – komunistų, tarp jų ir uždraustos Ispanijos Komunistų partijos narys, žinomas reperis Pablas Haselis bei kiti kairieji aktyvistai bus paleisti iš kalėjimų į laisvę.

Savo ruožtu kai kurie dešiniojo sparno lyderiai ragina tęsti protestus ir riaušės gatvėse, o kita dalis tikisi, kad koalicija sugrius pati dėl vidinių nesutarimų Jei kairieji nesudarys vyriausybės iki lapkričio 27 d., šalyje bus pirmalaikiai rinkimai.

SP Infocentras