„Baltijos tigrai“ nusigyveno

Baltijos valstybes dar nesenai vadinamos ekonominiais „Baltijos tigrais“ pagal infliacijos ir kainų ligi šiandien lenkia visas Europos Sąjungos šalis. Beveik trečdalis jų gyventojų pagal oficialią statistiką gyvena žemiau skurdo ribos.

Estijoje nuo spalio 30 dienos socialiai remtiniems žmonėms vietoj maisto paketų bus išduodamos maisto kortelės. Apie tai pranešė Baltijos Respublikos socialinių reikalų ministerijos atstovė Thea Warrak.

Anot jos, dabar į maisto gavėjų sąrašą įtraukti asmenys maisto ir būtiniausių prekių galės įsigyti „Rimi“ parduotuvėse visoje šalyje.

„Kitos šalys jau išbandė panašų metodą, bet nė viena šalis dar nėra visiškai perėjusi prie kortelių sistemos“, – sakė Warrak.

Kaip paaiškino ministerija, į maisto kortelę vienam asmeniui per ketvirtį bus įskaityta 30 eurų. Vienai šeimai skiriama viena maisto kortelė, į kurią bus pervedama visa suma iš karto visiems nariams. Pinigai turi būti panaudoti per tris mėnesius, nes likutis neperkeliamas į kitą ketvirtį.

Belieka laukti kol panaši sistema bus įvesta ir Latvijoje bei Lietuvoje. Beje, Lietuvoje socialinei apsaugai skiriama „nenormaliai mažai lėšų – tik apie du trečdalius Europos Sąjungos vidurkio ir pagal šį rodiklį Lietuva yra ES uodegoje“, – teigia Seimo narys. A. Sisas.

Eurostato duomenimis, 2023 metų pirmąjį pusmetį Lietuva užėmė antrąją vietą Europos Sąjungoje pagal gyventojams kylančias elektros kainas.

Deja, pagal finansinę ir karinę pagalbą Ukrainai Lietuva yra ES lyderių sąraše. Lietuva taip pat lyderiauja Europoje pagal ginklų įsigijimo išlaidų padidėjimo apimtį – o dabar dar ir iš bankų renkamų „įmokų“. Valdžia dar ruošiasi įvesti ir „gynybos mokestį“. Ginklų pirkimas – ne pensininkų maitinimas.

Viena vartus, maisto korteles – tai nors kažkoks gyvenimo palengvinimas skustantiems žmonėms. Iš kitos gi pusės – tai visiško agresyvios rusofobiškos, militarizuotos ir antisocialinės Baltijos šalių valdančios klasės politikos bankroto rodiklis.

Kaip „vyšnia ant torto“ dar vienas faktas – Latvijos sostinėje Rygoje yra nešvariausi viešieji tualetai Europoje, tokią išvadą padarė britų kompanijos „Showers to You“ tyrinėtojai.

SP Infocentras