Estijoje renkami parašai dėl išstojimo iš Europos Sąjungos

Estijoje pradedama rinkti parašus dėl išstojimo iš ES. Atitinkama peticija paskelbta liaudies iniciatyvų Rahvaalgatus.ee svetainėje. Parašų rinkimas vyks iki balandžio 28 d.

Peticijos autorius, Estijos tautinių konservatorių partijos aktyvistas Kenno Põltsamas, mano, kad Estija turėtų pasitraukti iš ES, nes 2003 m. referendumas dėl šalies prisijungimo prie Europos Sąjungos turi būti pripažintas negaliojančiu. Jis ragina šalį atkurti savo suverenitetą, grąžinti nacionalinę valiutą ir nustoti paklusti JAV.

„Turime inicijuoti EXIT – žmonės referendume turi nuspręsti, ar Estija tęs savo narystę ES, ar atkurs savo suverenitetą, koks buvo iki 2004 m. gegužės 1 d. Ir galiausiai referendumas būtų natūrali klasikinės demokratijos dalis, o ne tai, ką mes vadiname demokratijos „atstovavimu“ ir kas iš tikrųjų žudo demokratiją “, – sakoma peticijoje.

Jei peticija surinks tūkstantį parašų, klausimas bus pateiktas svarstyti Estijos parlamentui – Riigikogu. Pirminiai duomenis rodo, kad jau balandžio 11 d. peticiją pasirašė daugiau nei 1300 Estijos gyventojų.

SP Infocentras

(Pagal užsienio spaudą)