Daug kas klausia – ar bus karas?

Gerbiamieji, karas jau vyksta. Jis vyksta nuo 2020 metų pavasario. Subrendo jis daug seniau. Paprasčiausiai karštas karas neįmanomas dėl prasiskolinusių valstybių statuso ir atominio ginklo buvimo daugelyje konfliktinių valstybių arsenale.

Gyvename įdomiausiame laikotarpyje modernios istorijos epochoje. Kapitalizmas mirė ir jį reikės kažkuo pakeisti. Infantilai vyriausybėse laksto kaip išgąsdinti tarakonai, nežinodami kam patikti ir įtikti. Pasaulio finansų sistema gali sugriūti bet kuriuo momentu. Tai didžiausia afera žmonijos istorijoje, kai žemės gyventojai įtikėjo, kad popieriukas ar skaičius ekrane yra pinigas.

Taip, brangieji, karštas karas neišvengiamas, prieštaraujant tam ką parašiau aukščiau, bet jis nebus globalus. Jei jam dar nepasiruošėte, patys kalti. Nematyti to kas atėjo – psichologinis sutrikimas. Tai noras nematyti to, kas nepatogu ir griauna individo rožinį pasaulio suvokimą. Atsibuskite ir pauostykite kavą – geras amerikiečių aforizmas.

Tai ne kažkokių rusų norėjimas užgrobti kažkokias žemes, kuo jie būtinai šioje situacijoje pasinaudos, tai dolerio gelbėjimo akcija. Amerika, labiau supuvusi nei buvusi TSRS, rūpinasi vieninteliu reikalu – kaip išsaugoti dolerį kaip rezervinę šalių valiutą ir kad tarptautiniai atsiskaitymai vyktų TIK doleriais.

Tai buvo įmanoma tada, kai Amerika vykdė griežtą fiskalinę politiką. Ką mes turime dabar? JAV valstybės skola – 29 trln. dolerių, senatas ką tik prabalsavo kad skolos lubas reikia pakelti dar 2.5 trln. ar bet kuris verslininkas darytų biznį su šitaip prasiskolinusiu partneriu?

Amerika vaizduoja kad tuoj duos Kinijai į snukį, užvers visus sankcijomis ir toliau bus pasaulio policininku. Jei kažkiek supranti ekonomikos dėsnius ir geopolitiką, akivaizdu, kad yra klausoma tų, kurie turi galią ir svertus tą galią parodyti ir panaudoti.

Tik aklas nemato, kad tariasi Kinija, Indija ir Rusija. Tai super jėgos, kurios šiuo laikotarpiu pajėgios padėti JAV į vietą ir parodyti jiems iš kur dygsta kojos. Mūsų politinis „elitas“ visiškai nesigaudo procesuose ir pakišo mus visus po traukiniu, užimdamos pralaimėtojo ginklanešio vietą. Jie galvoja kad bus valdžioje dar ilgai, skaudi realybė yra ta, kad išdavikai ir parsidavėliai visada moka didžiausią kainą.

Suprantu, daugeliu iš jūsų sunku ir skaudu dėl to, kas vyksta Lietuvoje. Šis procesas neišvengiamas. Netgi savo bendražygiams ne kartą kartojau – kad būtų gerai, pirma turi būti blogai.

Viskas paprasta – geri laikai kuria silpnus lyderius, silpni lyderiai kuria blogus laikus, blogi laikai kuria stiprius lyderius, stiprūs lyderiai kuria gerus laikus, geri laikai…

Viktoras Jašinskas