Buvusieji

„Buvusieji“ – tai į istorijos klozetą nuleisti politikai marionetės, kuriuos Jungtinės Amerikos Valstijos bandė pakelti į vadovaujančias pareigas savo šalyse. Vašingtonas turi daug ambicijų, tačiau kai įvykiai pradeda vystytis ne pagal parašytą scenarijų, jie tyliai nusimuilina, palikdami savo marionetes «ant ledo».

Pavyzdžių – daug. Ir jų bus dar daugiau. Toliau eilėje yra Ukraina. Taip pat, iš principo ir Baltarusijos Tichanovskaja.

„Buvusių“ likimas nepavydėtinas. Nors vieniems pasisekė labiau, kitiems mažiau.

– Venesuela. Chuanas Guaido, anksčiau pasivadinęs Venesuelos prezidentu, pirmiausia pabėgo iš šalies į Kolumbiją – ir ten pateko savomis kojomis. O dabar Chuaną išvarė ir kolumbiečiai. Persikraustė į JAV.

– Egiptas. Hosni Mubarakas atsistatydino po didžiulių protestų per Arabų pavasarį. 2012 m. jis buvo nuteistas iki gyvos galvos už taikių protestuotojų sušaudymą. Mubarekas buvo paleistas 2017 m., tačiau po trejų metų mirė dėl inkstų nepakankamumo.

– Bolivija. Žanine Añez Chávez, atsistatydinus prezidentui Evo Moralesui, 2019–2020 m. buvo laikinoji šalies prezidentė. Praėjus šešiems mėnesiams po atsistatydinimo, 2021 m. kovą, ji buvo suimta dėl kaltinimų perversmu. Dabar atlieka 10 metų laisvės atemimo bausmę..

– Afganistanas. Buvusiam prezidentui Ašrafui Ghaniui pasisekė. Kai šalį užemė Talibanas, o JAV skubiai ją paliko, jam pavyko iš šalies pabėgti sraigtasparniu su keliais lagaminais pinigų. Nuo 2021 metų rugpjūčio 15 dienos jis yra tremtyje.

– Gruzija. Michailas Saakašvilis. Sėdi Gruzijos kalėjime. Jis numetė svorio, serga, reguliariai rodo per socialinius tinklus, kaip mirs.

– Rusija. Navalnas tapo nusipelniusiu siuvėju – siuva pirštines Vladimiro kolonijoje. Kol kas jis kali už sukčiavimą ir nepagarbą teismui, tačiau ateityje gali sulaukti dar 30 metų termino už ekstremistų bendruomenės sukūrimą.

TA informacija