Baltijos Naujienos, 08/01/2021 [video]

Po Lukašenkos pasižadėjimo daugiau neprilaikyti migrantų srauto, imigrantai be jokių rūpesčių pradėjo kirsti Lietuvos sieną.
Pabėgelius reikėjo kažkur apgyvendinti, o vietiniai žmonės išėjo į protestą. Protestas buvo sutriuškintas jėga, specialus
riaušių batalionas panaudojo ašarines dujas. Paskutinį kartą, 2009 metais, jie naudojo ir gumines kulkas.
Atėjo nauja viršprodukcijos krizė, atėjo laikas policijai vėl imtis darbo.

Estijos pasienio policija dirba geriau, matyt kaimynė Rusija neleidžia atsipalaiduoti.
Neseniai buvo sulaikytas Turkmėnistano pilietis, kuris plaukte kirto sieną iš Rusijos į Estiją. 1995-ųjų gimimo vyras perplaukė Narvos upe netoli nuo tilto „Družba“. Estijos pusėje jį sulaikė pasieniečiai. Vyrui buvo uždrausta įvažiuoti į Estiją artimiausius penkerius metus.

Lietuvoje nepalankų teismo nuosprendį gavo politinis kalinys Algirdas Paleckis. Jį apkaltino šnipinėjimu Rusijai.
Pasak teismo, Paleckis perdavė viešai prieinamus duomenis nenustatytam agentui. Visa byla rėmėsi vieno liudininko parodymais, kuris pradėjo bendradarbiauti su tyreju tik po to, kai jo kompiuteryje rado video failus su vaikų pornografija.
Visas šis cirkas kainuos Paleckiui 4,5 metus kalėjimo, kadangi jis 1,5 meto jau atsedėjo kameros vienutėje, tai bausmė sutrumpėjo nuo paskirtų 6 metų.
Jeigu valstybė nori susidoroti su žmogumi, ji gali tą padaryti – ciniškai ir šaltakraujiškai.

„Esti Gaas“ įspėjo del didelio dujų kainos kėlimo privatiems vartotojams. Didžiausia vartotojų dalis priklauso tiems, kas naudoja dujas maisto gaminimui.
Pasak Kaasiko, dujų savikaina trijose Baltijos šalyse panaši, kadangi perka dujas už vienodą kaina. Jeigu tikėti Kaasiku, reiškia, latviams bei lietuviams reikia pasiruošti eiliniam dujų kainų šuoliui.

Jurmalos policija išreiškė protestą po vaiko mirties Kauguryje.
Neseniai Kaugiries pliaže nuskendo 7 metų vaikas. Gelbėtojai iš pradžių ilgai ieškojo jo vandenyje, o paskui, beviltiškai, bandė vaiką atgaivinti.
Policija nusiuntė Jurmalos dūmos vyriausybei 7 lapų ilgio laišką, kaltinant esamą Jurmalos municipalinės policijos viršininką Uldis Benins, kurio, pasak policijos pareigūnų, elgesys privedė prie „katastrofiško darbuotojų deficito“, daug likusių darbuotojų istisus mėnesius lieka nedarbingume, kas susiję su persidirbimu ir depresija dėl per didelio darbo krūvio.
Viršvalandžiai – tai nusikaltimas prieš darbo klasę. Deja, dėmesį į tai atkreipia tik tada, kai atsitinka anksčiau minėtos tragedijos.

Tuo metu Latvijoje vienas iš žemiausių kovido vakcinacijos rodiklių tarp visų Europos Sąjungos šalių.
Virš 600 tūkstančių vakcinos dozių guli nepanaudotos. Liepos 30 dieną Latvijos vyriausybė aptarė įstatymo projektą dėl loterijos visiems
pasiskiepijusiems nuo COVID’o. Šitam reikalui planuojama paskirti 1.2 milijonus eurų.
Loterija vyks Latvijos televizijos eterio metu.
Pigiai, oi pigiai, Latvijos buržuazija bando papirkti darbo klasę.

Socialistų partija