Žlugo antiprezidentinis sąmokslas Baltarusijoje

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie areštą grupės žmonių, susijusių su Amerikos specialiosiomis tarnybomis, kurie ruošėsi pasikėsinti į jo ir jo vaikų gyvybę.

„Suimtieji parodė, kaip visa tai buvo suplanuota <…>, mes aiškiai pamatėme užsienio specialiųjų tarnybų, greičiausiai, CŽV, FTB darbą – nežinau, kurie iš amerikiečių ten dirbo. Mes pamatėme jų norą atvykti į Minską ir padėti organizuoti pasikėsinimą į prezidentą ir jo vaikus “, – žurnalistams pasakė Lukašenka.

„Mane stebina kas kita. Kodėl amerikiečiai taip elgiasi? Galų gale, atminkite, kad niekas negali duoti tokio sutikimo, išskyrus aukščiausią politinę vadovybę. Tik ji, jokios specialiosios tarnybos“, – pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

„Esu dėkingas Putinui. Kalbėdamas su Baidenu, jis uždavė jam šį klausimą (apie pasikėsinimą nužudyti). Gurguliavimas – ir ne vieno atsakymo. Vladimiras Vladimirovičius man paskambino ir papasakojo apie tai “, – pabrėžė Lukašenka.

Baltarusijos prezidento teigimu, sąmokslo organizavime dalyvavo Baltarusijos pilietis politologas Alyaksandras Feduta, JAV ir Baltarusijos pilietybę turintis teisininkas Jurijus Zenkovičius ir opozicinės BPF partijos vadovas Grigorijus Kastusevas.

A. Feduta ir J. Zenkovičius buvo sulaikyti Maskvoje po Baltarusijos prezidento kreipimosi į Vladimirą Putiną, Sąmokslininkai planavo užgrobti radijo ir televizijos centrus, blokuoti vidaus kariuomenės dalinius ir policiją, ištikimą respublikos vadovybei Minske. Į perversmo rengimą jie planavo įtraukti ir Ukrainos nacistu.

Valstybės perversmas buvo numatytas gegužės 9 d.

SP Infocentras

(Pagal užsienio spaudą)