Žinios iš Lukiškių kalėjimo

Į viešumą prasiskverbė patikima infromacija apie Algirdo Paleckio kalėjimo sąlygas ir kai kurias jo sulaikymo aplinkybes.

Sėdi jis kameroje vienas. Maistas pakenčiamas. Už pinigus gali nusipirkti produktų kalėjimo pardotuvėje. Jis daug skaito, kalėjime yra biblioteka. Jo nuotaika gera ir kovinga. Jis dėkingas visiems jį palaikantiems žmonėms.


A. Paleckis įtariamas pagal LR BK 119 straipsnioŠnipinėjimas“ antrąjądalį „Tas, kas vykdydamas kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį pagrobė, pirko ar kitaip rinko arba perdavė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba kitą užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki penkiolikos metų“.

Algirdas Paleckis visus jam pateiktus įtarimus atmeta ir nuosekliai laikosi pozicijos, kad jokio nusikaltimo jis nepadarė. Jam draudžiama susitikti su bet kuo ir skambinti bet kam, išskyrus advokatus. Uždrausta tai pat atskleisti bylos turinį. Dirba jis su dviem profesionaliais advokatais. Valstybinio advokato paslaugų atsisakė.


Panašu, kad artimiausių laiku (o gal tai jau ir padaryta) A. Paleckiui pratęs suėmimo terminą dar keliems mėnesiams.


Deja, paskleista internete informacija, neva, jis buvo sulaikytas pakeliui į kaimininę Latviją yra neteisinga. A. Paleckis buvo suimtas savo namuose.


SP Infocentras