Tęsiasi publicisto P. Masilionio teisminis maratonas (Foto)

Pradėjus nagrinėti teismuose didžiąją „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą beveik nepastebėtas lieka kitas rezonansinis teisminis procesas – VSD užsakymu sukurpta žinomo publicisto ir leidėjo P. Masilionio byla. Lietuvoje, deja, tęsiasi ir kitų kitaminčių teisminis persekiojimas.


Priminsime, P. Masilionis kaltinamas už tai, kad išvertė į lietuvių kalba ir išleido G. Sapožnikovos knygą, „Išdavystės kaina“, kurioje, be kita ko, plėtojama 1991-jų sausio 13-osios tragedijos aplinkybių tema. Paskelbdamas šią knygą, Masilionis esą „šiurkščiai menkino sovietų agresiją“, už ką jam gresia daugiatūkstantinės baudos ar netgi dvejų metų trukmės įkalinimas.

Birželio 7 d. vyko jau trečiasis Vilniaus apylinkės P. Masilionio teismo posėdis. Posėdžio pradžioje kaltinamasis paprašė prijungti prie jo bylos JAV anglų kalba išleistos G. Sapožnikovos knygos viršelio foto-kopiją. Taigi, ši knyga jau išleista rusų, italų ir anglų kalbomis ir tik jos lietuviškas variantas susilaukė ypatingo spectarnybų ir prokuratūros dėmesio.

Posėdyje taip pat buvo apklausti liudytojai: UAB „Mūsų gairės“ maketuotoja V. Masėnaitė ir pilietis K. Bilans. Teismo salėje buvo susirinkę neabejingi Lietuvos piliečiai, kuriems rupi viena pagrindinių žmogaus teisių – žodžio bei informacijos laisvė. Deja, mūsų šalyje politinio elito pastangomis ši konstitucinė norma jau tampa reliktu. Nes laisvas žodis trukdo politikams laisvai vykdyti korupcinius bei dar sunkesnius nusikaltimus. „Teisingumas Lietuvoje – tai miražas dykumoje“, – buvo rašoma viename piketuotojo plakate.

Sakoma, kad tiesa ir teisingumas vis tiek galu gale triumfuoja. Tikėkime. Ateis ir tikro teisingumo bei atpildo diena visiems nusikaltusiems prieš Lietuvos liaudį ir tautą valdžiažmogiams.

Kitas P. Masilionio teismo posėdis numatytas liepos 5 d. 9.30 val. Vilniaus apylinkės teisme.

SLF Infocentras