Suomijos ir Švedijos komunistai priešinasi savo šalių įstojimui į NATO

Suomijos ir Švedijos komunistų partijos paragino savo vyriausybes išlikti neutralioms užsienio politikoje ir susilaikyti nuo narystės NATO, vykstant karo veiksmams Ukrainoje.

Suomijos Komunistų partijos pirmininkas J. P. Väisänenas teigia, kad jo partija atvirai prieštarauja galimai Suomijos narystei NATO ir pasisako prieš bet kokius planus prisijungti prie šio karinio aljanso. „Pasaulinės krizės, konfliktai ir karai reikalauja, kad šalys ir regionai atsiribotu nuo didžiųjų „žaidėjų“, tokių kaip JAV ir Rusija, ir jų konfliktų, kad galėtų veikti kaip neutralios ir gerbiamos valstybes, kurios siekia reikiamo dialogo ir ieško bendrų žingsnių abipusiam supratimui ir taikos palaikimui“, – sakė jis.

Savo pareiškime Švedijos Komunistų partijos pirmininkas Andreasas Sørensonas sakė: „Pasisakome prieš savo šalies narystę NATO, nes tai ne tik stiprina Švedijos imperializmą, bet ir NATO, ES ir JAV imperialistinį bloką. Savo ruožtu dėl to Švedija atsiduria augančios priešpriešos priešakyje, todėl jos žmonės tampa galimu būsimų konfliktų taikiniu ir dar labiau padidina prieštaravimus, būdingus kapitalistinei ir imperialistinei sistemai“.

Šaltinis: peoplesdispatch.org