Stalino centro statybos

Muziejinis kompleksas „Stalino centras“ pradėtas statyti birželio pabaigoje Rusijoje, Boro gyvenvetėje, Nižnij Novgorodo srityje. Apie tai „Kommersant-Privolzhye“ laikraščiui pranešė projekto iniciatorius, Rusijos Federacijos Komunistų partijos Boro skyriaus vadovas, verslininkas Aleksejus Zorovas.

Statybvietėje bus padėtas specialus kertinis akmuo, kurio viduje bus įdėta kapsulė su žinutė palikuonėms. Šią kapsulę planuojama atidaryti 2045 m. gegužės 9 d., 100-ųjų pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinių dieną. Kaip planuoja verslininkas, dalį būsimos Stalino centro ekspozicijos sudarys daiktai iš jo asmeninės kolekcijos.

Aleksejus Zorovas Stalino centro statybos sąnaudas įvertino 20 milijonų rublių. Darbus planuota buvo pradėti 2022 m., tačiau terminai buvo nukelti dėl smarkiai pabrangusių statybinių medžiagų. Kaip rašė „Kommersant-Privolzhye“, muziejus bus statomas verslininkui priklausančiame žemės sklype.

Toje pačioje vietoje prieš keletą metų buvo įrengta Josifo Stalino skulptūra, prie kurios komunistai kasmet rengia atminimo renginius Pergalės dieną. Dabar verslininkas iš Boro restauruoja dar vieną Stalino skulptūrą, kurią nori įrengti «Mokhovije Gory» rajone.

Paminklas ten stovėjo tarybiniais metais, tačiau per Chruščiovo atšilimą buvo nugriautas.

SP informacija

Šaltinis: Сталинская эпоха