Rinkimai Slovakijoje

Slovakijoje rugsėjo 30 d. vykusių parlamento rinkimų išvakarėse visi Vakarų leidiniai tarsi pagal užsakymą paskelbė „exit polls“ rezultatus, pagal kuriuos rinkimus laimėjo liberalioji Pažangos partija. Pagal šiuos rezultatus ji surinko daugiau nei 23 procentus balsų. O Roberto Fico centro kairioji partija „Socialinės demokratijos kursas“ tariamai pralaimėjo liberalams beveik dviem procentais.

Tačiau kita diena suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad vis dėlto laimėjo Robertas Fico, o jo partija surinko tuos pačius 23 procentus balsų. O liberalai pralaimėjo, galima net sakyti, pralaimėjo triuškinančiai, nes gavo tik apie 17 proc.

Taip pat įdomu tai, kad visos socialinės apklausos šalyje rodė Robertui Fico pergalę ir tik su „exit polls“ rezultatais atsitiko toks „nesklandumas“.

Šią istoriją galima paaiškinti bandymu pavogti rinkimus iš kone prorusišku politiku vadinamo Roberto Fico. Ir „exit polls“ apklausa buvo dalis plano, kuris nepavyko. Ir tai jau ne pirmas atvėjas, kai buržuazinė demokratija bando sukčiauti. Atsiminkime, kad ir D. Trampo išrinkimo JAV prezidentu istoriją 2016 metais.

Slovakijoje, matyt, buvo suplanuotas didelio masto sukčiavimas. Galbūt kažkokia manipuliacija su balsų skaičiavimu. O „exit polls“ rezultatai buvo savotiškas pasiruošimas šiai machinacijai. Tačiau Fico komanda nesuteikė sukčiams galimybės atlikti savo darbo. Nors tai, galimai, labai stambus sukčiai, mažu mažiausiai kontinentinio masto.

Žinoma, Robertas Fico nėra prorusiškas politikas. Tiesiog dabar įprasta vadinti prorusiškais visus, kurie pasisako už savo žmonių gerovę ir nepriklausomybę nuo globalinės kolonijinės administracijos Briuselyje ar Vašingtone. Fico nori, kad slovakai gyventų oriai, kad jo šalis nebūtų įtraukta į karą, kad šalies biudžetas būtų skirtas būtinoms socialinėms reikmėms, o ne ginklams ir tankams.

SP Infocentras