Rinkimai Graikijoje

2023 m. birželio 25 d. Graikijoje vyko parlamento rinkimai pagal naują griežtai proporcingą sistemą, leidžiančią lyderiaujančiai partijai gauti papildomai 50 vietų parlamente.

Nepaisant šio nesąžiningo rinkimų įstatymo Graikijos komunistų partija vėl sustiprino savo pozicijas.

Išrinkusi 20 deputatų, ji gavo 7,7 proc. arba daugiau nei 400 000 balsų.

Primename, kad ankstesniame parlamente, nuo 2019 m. iki 2023 m. gegužės mėn., GKP nacionaliniame parlamente turėjo 15 vietų. Palyginti su 2019 metų parlamento rinkimais, už partiją balsų padaugėjo 33,7 proc., arba daugiau nei 101 tūkst.

Ypač svarbus yra naujas partijos prieaugis Atėnų, Pirėjo, Salonikų ir kitų didžiųjų miestų darbininkų rajonuose.

Pagal rinkimų rezultatus konservatorių partija ND surinko 40,55%, socialdemokratų partija SYRIZA surinko 17,84%, pablogindama savo rezultatą, palyginti su praėjusiais rinkimais, senoji socialdemokratų partija PASOK surinko 11,85%, kraštutinių dešiniųjų spartiečių partija. , kuriai pritarė kalėjime esantys kriminaliniai buvę fašistinės Auksinės aušros partijos deputatai, gavo 4,64 proc., po to seka nacionalistinės partijos „Elliniki Lisi“ (Graikijos sprendimas), surinkusios 4,44 proc., ir „Nike“ („Pergalė“). – 3,69 proc. Buvusio deputato iš SYRIZA partija „Plevsi Eleftherias“ surinko 3,17 proc. Kito buvusio deputato iš SYRIZA partija MERA 25 surinko 2,49% balsų ir neperžengė 3% slenksčio.

Graikijos Komunistų partijos CK generalinis sekretorius Dimitris Kocumbas pasibaigus rinkimams pareiškė:

„Sveikiname tūkstančius rinkėjų, balsavusių už savo pozicijas sustiprinusią GKP, tuos, kurie kartu su mumis vedė šią priešrinkiminę kovą už partijos stiprinimą.

Iš GKP išrinkti deputatai kitą dieną po rinkimų bus ten, kur ir žadėjo: šalia darbo žmonių, liaudies sluoksnių, jaunimo tam, kad dalyvauti bendroja kovoje, spręsti žmonių problemas».

SP Infocentras