Raudoną Tarybų Sąjungos vėliavą siūloma įteisinti kaip Rusijos Federacijos valstybinę vėliavą

Rusijos Federacijos komunistų partijos deputatai, vadovaujami frakcijos lyderio G. A. Ziuganovo, pateikė Valstybės Dūmai įstatymo projektą, kuriame siūloma Rusijos vėliavą nustatyti kaip TSRS buvusią vėliavą.

***

Frakcija siūlo nustatyti, kad vėliava būtų „raudona stačiakampė plokštė, kurios viršutiniame kampe pavaizduotas auksinis kūjis ir pjautuvas, o virš jų – raudona penkiakampė žvaigždė, įrėminta auksiniu apvadu“.

Kaip vieną iš būtinybės keisti vėliavą argumentų deputatai nurodo 2021 metų pradžioje atliktos sociologinės apklausos rezultatus, pagal kuriuos „67% Rusijos piliečių apgailestauja dėl TSRS žlugimo ir tik ketvirtadalis apklaustųjų išreiškė priešingą nuomonę“. Paklausti, kaip balsuotumėte, jei šiandien vyktų referendumas dėl TSRS išsaugojimo, norą išsaugoti ją kaip atnaujintą lygių suverenių respublikų sąjungą pareiškė 73 proc., pažymėjo projekto autoriai.

Aiškinamojoje medžiagoje iniciatyvos autoriai nurodo, kad raudona TSRS vėliava buvo „taikos, gerumo ir didelių pergalių simbolis“. „Pergalės vėliava, iškelta 1945 m. gegužę virš nugalėto fašistinio Reichstago, buvo raudona“.

„TSRS pasiekimai mokslo, kosmoso tyrinėjimų, medicinos, kultūros, sporto, technologinės pažangos srityse, taip pat autoriteto ir didžiulio svorio įgijimas tarptautinėje arenoje, taip pat vyko po raudona vėliava“, – nurodo įstatymo projekto autoriai.

https://kprf.ru/