Pasikeitimai jau prasidėjo

Artėja įdomūs laikai. Net ne artėja, o jau prasidėjo, tačiau kadangi mūsų objektyvioji žiniasklaida itin objektyvi ir patikima, tai iki šiol tebeskaičiuoja kiek žmonių praėjusią parą susirgo baisiuoju kĄvydu ir kiek neskiepytųjų numiro nuo pastarojo, o ne gvildena pasaulio pokyčius (pokyčius, bet ne pokičius)…

Ir pasikeitė ne klimatas, kuriam išgelbėti pakanka išskerst karves ir iš vargšų atimtus trilijonus pinigų atiduot milijardieriams, skraidantiems reaktyviniais lėktuvais, kai tuo tarpu runkeliams net ir golpukus nori atimt.

Pasikeitė geopolitinė situacija. Tik apie tektoninius geopolitikos poslinkius, jau sugriovusius senąją anglosaksiškosios hegemonijos pasaulio tvarką, mūsų teisingosios medijos nepraneša.

O jei kažką ir praneša, tai tik kaip patyčias iš priešiškos Amerikai pusės.

Ar LRT (delfiai, alfos ir alfoncai), pasitelkę ekspertus ir Balius Zemliavičius aptarė ką pasauliui (ypač Vakarų) reiškia Irano ir Saudo Arabijos susitarimas?

Ar kas nors aptarė tai, kad Brics pagal savo BVP jau prilygsta (o pagal kai kuriuos apžvalgininkus jau ir pralenkė) Vakarų BVP?

Ar buvo aptarta, kad Rusija ir Kinija sutarė padėti viena kitai ir „džiaugsme ir varge“?

Ir kad tas susitarimas tiesiogiai nukreiptas prieš Vakarus ir jų „vertybinę politiką“?

Ar kažkas paminėjo, kad Kinijos prezidento vizito į Rusiją išvakarėse Maskvoje vyko didžiulė sueiga, kurioje dalyvavo apie 40 Afrikos šalių vadovų?

Ar kažkas Lietuvoje aptarė, ką tiems patiems Vakarams reiškia dolerio atsisakymas perkant naftą?

Ne. Lietuvoje tyla ir ramybė. Net ir ašarinėmis dujomis bei bananais vaišinami prancūzai (juk tai ES nariai, mūsų broliai ir sesės, dar artimesni – nes ES nariai – už ukrainiečius, ne ES narius…) net mūsų žmonių teisių gynėjų nedomina…

Kaip mūsų ekologų ir karvučių beigi kačiukų bezdalų skaičiuotojų nedomina nė ekologinės katastrofos, viena po kitos nutinkančios JAV… Juk JAV – ne Rusija, todėl nėra čia ko pirštais badyti nei prakiurusias atomines elektrines JAV, nei į tose pačiose JAV į upes ištekėjusius iš gamyklų nuodus…

Bet nuo to, kad kažkas Lietuvoje tupės stručio poza, didieji pasaulio pasikeitimai, neužkliudę mūsų, pro šalį nepraeis.

O tie pasikeitimai jau prasidėjo.

Herkus Baranauskas-Deltuvis