Oficialus Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijos atsakymas į JAV ambasados pareiškimą

Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba išsiuntė ironišką atsakymą JAV ambasadai dėl Baltarusijos žmonių pasveikinimo su Laisvės diena, kuri nėra oficiali respublikos šventė.

***

Atsižvelgdami į 2021 m. kovo 25 d. JAV ambasados pareiškimą, mes nuoširdžiai dėkojame Ameriką už galų gale parodytą norą pervesti dvišalę retoriką į konstruktyvu dialogą ir už pasveikinus su reikšminga data mūsų istorijoje. Mes palankiai vertinsime šios praktikos sklaidą dar ir į valstybinių švenčių datas.

Mes pripažįstame savo klaidas ir pasinaudoję proga atsiprašome už tai, kad nenusiuntėme sveikinimų su neseniai įvykusiomis 160-osiomis Amerikos Konfederacijos valstybių Konstitucijos priėmimo metinėmis, kurių vėliava vis dar yra brangi daugeliui amerikiečių. Tuo pat metu BLM judėjimas visoje šalyje turi dešimtis milijonų narių. Deja, šiandien Amerikos visuomenė yra labai susiskaldžiusi, kaip sakė J. Bidenas: „Aš visiškai sutelkiau dėmesį į Amerikos vienijimą, savo žmonių vienijimą, mūsų tautos vienijimą … Jėgos, kurios mus skiria, yra labai gilios ir stiprios … Pradėkime iš naujo klausytis vienas kito, suvokti, matyti vienas kitą „… Mes taip pat palaikome Amerikos žmonių siekius geresnės ateities – šią dieną ir kiekvieną dieną! Todėl manome, kad tik tikras dialogas padės Amerikos tautai susivienyti šiuo sunkiu istorijos momentu. Baltarusija, turėdama tinkamos patirties, yra pasirengusi pasiūlyti savo paslaugas organizuodama tokį procesą. kaip nesuinteresuotas geros valios gestas. Mes suteiksime bet kokią pagalbą, kurią tik galime, įskaitant ir partnerių įtraukimą į integracijos struktūras.

Nors nuo nepriklausomybės praėjo daugiau nei du šimtmečiai, pastarieji įvykiai JAV rodo, kad Amerikos kova už laisvę vis dar vyksta. Šiandien šimtai tūkstančių įvairaus amžiaus amerikiečių viešai reikalauja teisės nustatyti savo šalies likimą. Daugelis moka didelę kainą, kad valdžia išgirstu jų balsą, nes dabartinė administracija turėjo net naudoti ginklus ir nušauti kelis žmones, kad liktų valdžioje ir įtvirtintų rinkimų rezultatus. Mes žavimės Amerikos didvyriais, įskaitant J. Assange’ą, E. Snowdeną ir C. Manningą, jų drąsumu ir ryžtu. Jie beveik viską paaukojo vardan tikros laisvės ir harmonijos Amerikos visuomenėje.

Baltarusija kartu su Amerikos žmonėmis laukia dienos, kai paprastas amerikietis galės laisvai ir netrukdomai vaikščioti šalia Kapitolijaus. Esame dėkingi paskirtam JAV ambasadoriui Baltarusijoje J. Fischer už jo neįkainojamus patarimus visiems Baltarusijos žmonėms, kada ir kaip surengti rinkimus. Žinoma, primityvus ir menkas baltarusių mąstymas niekada nebūtų leidęs mums patiems išspręsti šio klausimo. Kaip neįtikėtino dėkingumo ženklą Užsienio reikalų ministerija yra pasirengusi savo ruožtu priimti Jos Ekscelencijos prašymą dėl Baltarusijos pilietybės, kad galėtų ją įtraukti į rinkėjų sąrašą ir suteikti galimybę balsuoti. Tą patį galima padaryti be pilietybės elektroninėje platformoje, kurią pasirinks J. Fischer. Negalime nereaguoti į pagalbos ranką, kurią ištiesė Amerikos šalis vykdant mūsų rinkimus. Tokius Amerikos rinkimų sistemos pasiekimus kaip balsavimas paštu ir rinkimų kolegija, užuot tiesiogiai išreiškus liaudies valią, galima taikyti ir Baltarusijoje.

Giliai susijaudinę dėl JAV dėmesio Baltarusijos likimui, kaip atsako žingsnį galime nesavanaudiškai padėti Aliaskos žemės ūkio plėtrai ir veiksmingam jos vystymuisi. Šiuo atžvilgiu esame pasirengę apsvarstyti galimybę kartu valdyti šią teritoriją. Šiame regione įsikūrusios Baltarusijos statybų organizacijos galėtų būti perduotos dalytis patirtimi ir padėti pietinių valstybių gyventojams įveikti stichinės nelaimės padarinius.

Mes nuoširdžiai linkime Amerikos žmonėms būti vieningiems ir nesuklupti „American Dream“ laiptais. Tikimės, kad teigiama mūsų santykių tendencija išliks ir kartu ateisime į tą akimirką, kai laimingai galėsime sutikti JAV šeštąjį laivyną prie Baltarusijos jūrų sienų!

Šaltinis: https://www.mfa.gov.by/