Kolumbijos prezidentu gali tapti buvęs partizanas ir politinis kalinys

Daugeliui netikėtai Kolumbijoje gali kilti dar viena Lotynų Amerikos regiono sensacija. Po Meksikos, Bolivijos, Nikaragvos, Hondūro, Peru ir Čilės į valdžią šioje šalyje gali ateiti kitas kairiųjų jėgų atstovas Gustavo Francisco Petro Urrego.

Remiantis pirmojo prezidento rinkimų turo rezultatais šioje 50 milijonų šalyje, jis bendroje įskaitoje užėmė pirmąją vietą – 40,32% balsų, o dešiniojo sparno ultrakonservatorius Rodolfo Hernandezas, kurį vietinė žiniasklaida vadina „kolumbietišku Trumpu“, gavo 28,15 proc. rinkėjų balsų.

Gustavo Petro gimė 1960 m. balandžio 19 d. Kolumbijos universitete baigė ekonomikos studijas. Būdamas 17 metų jis prisijungė prie radikalių kairiųjų sukilėlių grupuotės „Balandžio 19-osios judėjimas“ ir savo partizaniško, karinio bei politinio hiperaktyvumo fone po kurio laiko tapo vienu jos lyderių. Jis buvo suimtas ir nuteistas pusantrų metų kalėjimo. Po amnestijos dalyvavo kuriant politinę partiją „Demokratinis aljansas M-19“. 2006 m. jis išrinktas į Senatą. 2012–2015 metais buvo Bogotos meras. Du kartus nesėkmingai dalyvavo prezidento rinkimuose.

Per rinkimų kampaniją Petro teigė, kad laimėjimo atveju ketina atkurti diplomatinius santykius su Venesuela ir mano, kad būtina apsvarstyti galimybę pakeisti laisvosios prekybos sutarties su JAV sąlygas. Jis taip pat žadėjo perskirstyti pensijas, pasiūlyti nemokamą valstybinį universitetą ir pradėti keisti, anot jo, šimtmečius egzistavusią gilią nelygybę bei iki galo įgyvendinti 2016 metų taikos susitarimą su marksistiniais sukilėliais.

SP Infocentas