Kinijos komunistų partija likvidavo slaptą milijardierių klubą

Kinijoje nustojo veikti Taišano klubas – pusiau slaptas turtingiausių KLR žmonių susivienijimas.

Kaip praneša „Apple Daily“, taip yra dėl intensyvėjančios komunistų partijos kovos su privačiomis asociacijomis tarp pagrindinių šalies verslininkų. Galutinis organizacijos likvidavimas įvyko sausio 20 d.

Taišano klubą, pavadintą kalno Šandongo provincijoje, kur imperatoriai vykdė religinius ritualus, vardu kai kurie analitikai vadino „Kinijos masonų ložės kopija“. Jis buvo užregistruotas dar 1993 m. Taišo pramonės tyrimų instituto pavadinimu. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, klubą sudarė apie 20 narių, tarp jų „Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma, „Lenovo“ įkūrėjas Liu Chuanzhi, „Baidu“ generalinis direktorius Robinas Li, Guo Guangchangas iš „Fosun Holdings“ ir „Feng Lun“ iš „Vantone Holdings“.

Dalyviai tariamai mokėjo šimtus tūkstančių dolerių metinius mokesčius, o už neatvykimą buvo skiriamos baudos. „BBK Electronics“ įkūrėjas Duanas Yongpingas atvirai paskelbė apie savo narystę. Anot jo, jis tiesiog norėjo rasti žmonių, su kuriais galėtų žaisti golfą, tačiau organizacijos narių kamuoliai ir golfo lazdos per daug nedomino. Vietoj to jie kelis kartus per metus susitikdavo papietauti ir pabendrauti.„Ten nebuvo nieko slaptaus, bet kai kurie klubo nariai buvo šiek tiek paslaptingi“, – socialiniuose tinkluose rašė jis.

Pasak „Apple Daily“ autorių, toks klubas kėlė grėsmę Kinijos valdžios institucijoms, kurios nenori, kad verslas įgytų per didelę politinę įtaką. Neatsitiktinai 2020 m. rugsėjo mėn. Kinijos komunistų partija paskelbė pareiškimą, pabrėždama, kad privačios verslo bendruomenės turėtų būti „vadovaujamos“ ir „kontroliuojamos“. Ji taip pat paragino privataus verslo lyderius bendradarbiauti su partija, kad „sudarytų privačios ekonomikos, kuria galima pasikliauti ir kuri bus naudinga kritiniu metu, stuburą“.

2021 m. vasario 1 d., iširus klubui, Xi Jinpingas paragino verslo elitą dar kartą patvirtinti savo įsipareigojimą partijai. Kinijoje pagrindinė ir vadovaujanti visuomenės jėga yra Komunistų partija. Būtent KKP nustato visas pagrindines politines, ekonomines ir socialines kryptis. Tiems, kurie priešinasi BPK, pasekmės yra tos pačios – jos atsidūrę ekonomikos užribyje.

Ana Sedova