Kinija, Vietnamas ir Kuba toliau demonstruoja neginčijamą socializmo privalumą kovojant su koronavirusu

Pasaulio sveikatos organizacijos statistika aiškiai rodo, kad dabartinės antrosios epidemijos bangos metu socialistinėse šalyse sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 yra daug kartų mažesnis nei kapitalizmo šalyse.

Rusijos Federacijos Komunistų partijos Centro komiteto pirmininko pavaduotojas V. V. Afoninas komentuoja situaciją.

„Naujas COVID-19 protrūkis Kinijoje!“ – pasaulinė kapitalistinė žiniasklaida skelbia dar vieną sensaciją. Tačiau sensacija perdėta: iš tikrųjų kalbama tik apie 12 naujų atvejų beveik šešiuų milijonuų Čingdao didmiestyje. Be to, dėl šių 12 atvejų miesto gyventojai per kelias dienas yra visiškai ištetsuoti dėl viruso.. Kinijos Liaudies Respublikos valdžia mieste per dvi dienas atliko daugiau nei 3 milijonus COVID-19 bandymų. Patys Čingdao gyventojai stojo į drausmingą eilę, kad būtų patikrinti, jie savanoriškai įvykdė pilietinę pareigą apsaugoti save ir kitus.

Tuo tarpu šiandien Europoje, Rusijoje ir daugelyje kitų šalių iš tikrųjų susirgimų padaugėja – kiekvieną dieną atsiranda tūkstančiai ir dešimtys tūkstančių naujų atvejų.
Akivaizdu, kad kapitalizmo šalys gali tik pasvajoti apie tokias mobilizacijos galimybes, kurias šiandien demonstruoja socialistinė Kinija. KLR matome ir tikrai veiksmingą viešai prieinamą mediciną, ir socialistinę pilietinę visuomenę, ir tikrą žmonių teritorinę savivaldą. Visa tai padeda šaliai tuo pačiu metu veiksmingai slopinti epidemijos plitimą ir užkirsti kelią ekonomikos žlugimui.

2019 m. pabaigoje Kinija atlaikė pirmąjį naujos ligos smūgį, apie kurią dar nebuvo nieko žinoma. Ji turėjo pirmoji pasaulyje sukurti gydymo ir profilaktikos metodus. Tačiau jau vasario antroje pusėje, peržengusi infekcijų piką (per 15 tūkst. 2020 m. vasario 13 d.), Kinija sugebėjo sumažinti naujų kasdienių COVID-19 atvejų skaičių iki kelių dešimčių. Liepos pabaigoje vėl įvyko nedidelis protrūkis, kai užfiksuota iki 200 infekcijų per dieną, o vėliau vėl sumažėjo iki kelių dešimčių atvejų milžiniškam gyventojų skaičiui – 1,5 mlrd. Kinija veiksmingai taikė karantino priemones, kurias būtent dėl jų tvirtumo ir savalaikiškumo, taip pat dėl ​didelio gyventojų sąmoningumo pavyko paversti gana trumpalaikėmis ir vietinėmis.

Su koronavirusu sėkmingai kovojama ne tik didžiulėje Kinijoje, bet ir kitose socialistinėse šalyse, visų pirma kaimyniniame Vietname, taip pat Kuboje. Čia pateikiami Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys apie bendrą visos epidemijos COVID-19 atvejų skaičių 100 tūkstančių gyventojų:

– Kinija – 6,6

– Vietnamas – 1,2;

– Kuba – 53,4;

– JAV – 2 408;

– Indija – 555;

– Rusija – 888.

Kuboje padėtis nėra tokia gera kaip Kinijoje ir Vietname. Paveikė tai, kad Kuba su savo nedideliu gyventojų skaičiumi tebėra daugybės turistų rojus, kurie sukelia infekciją. Tačiau net ir tokiu atveju koronoviruso ligos padėtis Kuboje yra 45 kartus geresnė nei kaimyninėse JAV! O Kinijoje ir Vietname padėtis yra šimtus kartų palankesnė nei pagrindinėse kapitalistinėse šalyse.

https://kprf.ru/