Kairieji politikai ir organizacijos smerkia Vakarus ir NATO už provokuojančius veiksmus

Kairiųjų pažiūrų politikai ir organizacijos ir toliau reiškia paramą Donbasui ir smerkia Vakarus bei NATO už provokuojančius veiksmus. Dėl cenzūros daugelyje pasaulio žiniasklaidos priemonių tai dažnai daroma per socialinius tinklus.

***

Evo Moralesas, buvęs Bolivijos prezidentas, partijos „Judėjimas už socializmą» lyderis, savo Twitter puslapyje rašo: „Ateis laikas ir NATO blokas bus patrauktas atsakomybėn už grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui, už invazijų ir karų kartu su JAV skatinimą, už tūkstančius aukų, už šalių išteklių grobimą ir už kapitalistinės sistemos, kuri sutelkia turtus kelių žmonių rankose, interesų gynimą.“.

Brazilijos kairiųjų partijos „Causa Operaria“ („Darbininkų interesas“) aktyvistai paragino savo šalies valdžią pripažinti Luhansko ir Donecko liaudies respublikas. Atitinkamos akcijos su bendru šūkiu „Mes visi palaikome Rusiją“ įvyko kovo 1 d.

Taip pat Brazilijos komunistai su raudonomis partinėmis ir Rusijos vėliavomis atvyko prie Rusijos Federacijos diplomatinių atstovybių pastatų: ambasados Brazilijoje ir generalinių konsulatų San Paule ir Rio de Žaneire. Jie pasmerkė NATO bandymus militarizuoti Ukrainą. Tarp plakatų buvo šūkiai: „Už NATO pralaimėjimą Ukrainoje“, „Mes visi palaikome Rusiją“.

Kvebeko judėjimas už taiką surengė mitingą prie JAV konsulato. Judėjimo nariai dalijo lankstinukus, smerkiančius karinį eskalavimą Ukrainoje. Savo pareiškimuose jie pagrindinę atsakomybę už konfliktą skyrė NATO blokui ir jo sąjungininkams, įskaitant Europos Sąjungą ir Kanadą, ir ragino: „Kanada, palik NATO, NATO, palik Ukrainą!»

JAV komunistų pareiškimo tekste teigiama, kad pagrindinė to, kas vyksta Ukrainoje, priežastis yra nuolatinė NATO plėtra iki Rusijos sienų, prieštaraujanti Aljanso pažadams 90-aisiais.

Komunistai taip pat kritikuoja 2014 metais Ukrainoje įvykusį perversmą, dėl kurio įvyko tragedija Odesoje ir karas Donbase, bei patvirtino Donbaso liaudies respublikų teisę į savigyną, kaltindami konsoliduotus Vakarus eskaluojant konfliktą.

Akcijos Rusijai remti taip pat buvo surengtos Serbijoje, Juodkalnijoje. Bulgarijaoje, Italijoje bei kitur.

SP Infocentras