Iniciatyva dėl elektros

Elektros kainos augimas ir vertimas pasirinkti vadinamąjį „nepriklausomą“ elektros tiekėją daugumai žmonių sukėlė pasipiktinimą bei nerimą.

Elektra yra vienas iš būtiniausių šiuolaikinio žmogaus poreikių, tad piliečiai tampa priversti rinktis kažkurį iš siūlomų variantų ir, bet kuriuo atveju, pralaimėti.

Laimi tik mažuma – elektros tarpininkai aka spekuliantai.

Kaip parodė pastarųjų dienų „Perlo“ vadinamojo elektros tiekėjo atvejis, kad žmonės nėra ginami ir jų sudarytos fiksuotos kainos sutartys tampa niekinės kai tik „tiekėjas“ sugalvoja, kad krenta jo pelno norma.

Tad, bandant apsaugoti DIDŽIOSIOS DAUGUMOS gyventojų interesus būtina daryti spaudimą rinktiems politikams, kad būtų imamasi veiksmų sutramdant savivalę elektros tiekime.

Vienas iš dar Lietuvoje galiojančių teisinių būdų yra Vyriausioje rinkimų komisijoje (toliau VRK) registruoti iniciatyvinę grupę, iš ne mažiau kaip dešimties pilnametystės sulaukusių piliečių, kurie suformuotų įstatymo pataisą. Tada gavę patvirtinimą iš VRK per du mėnesius surinktų NE MAŽIAU kaip 50 000 galiojančių piliečių parašų. Tiek popieriniuose VRK išduotuose lapuose, tiek ir elektroniniu parašu per valdžios vartus.

Surinkus reikiamą kiekį parašų Seimas PRIVALO piliečių iškeltą klausimą įtraukti į darbotvarkę ir svarstyti. Bet priimti neprivalo.

Todėl net ir surinkus parašus labai svarbu būtų įtikinti Seimo narius, kad būtina palaikyti pilietinę iniciatyvą bei taip išsaugoti praktiškai visų Lietuvos gyventojų pajamas.

Pirminiai siūlymai parašų rinkimui būtų:

1- Nutraukti spaudimą priverstinai pasirinkti vadinamąjį nepriklausomą tiekėja;

2. Įpareigoti valstybinį elektros tiekėją „Ignitis“ suteikti fiksuotą elektros paslaugų planą už 18 euro centų kolovatvalandei. „Įšaldant šią kainą 3 metams“.

3. Leisti net ir sudariusiems sutartis su vadinamuoju „nepriklausomu tiekėju“ laisvai nutraukti sutartis bei pereiti prie valstybės valdomo tiekėjo „Ignitis“ antrame punkte paminėto plano.

Toks pirminis siūlymas Lietuvos žmonėms. Jeigu daugumai viskas tinka (mielai bus priimtos konstruktyvios pastabos). Būtų pradėta rinkti iniciatyvinė grupė kurią iškeltų ir už ją balsuotų šioje grupėje esanti bendruomenė.

Marius Jonaitis