Feikų atsiradimo ir žlugimo metas

Žlugo 2 pagrindiniai mūsų ir užsienio propagandinės žiniasklaidos pirmų dienų feikai (fake news) dėl R. Protasevičiaus sulaikymo Minsko aerouoste. Išvis Vakarų reakcija į šį įvyki vis daugiau panašėja į iš anksto suplanuotą ir gerai sukoordinuotą spec-operaciją.

Pirmas feikas – bandymas paversti sulaikytą opozicinį tinklaraštininką Romaną Protasevičių „baltarusišku Navalnu“ sveikatos požiūriu. Žurnalistai – propagandistai, remdamasi Protasevičiaus motina, pradėjo tvirtinti, kad jo sveikata labai pablogėjo ir jis, neva, atsidūrė ligoninėje.

Bet Baltarusijos saugumo pareigūnai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Protasevičius sako, kad jis randasi tardymo izoliatoriuje ir jaučiasi visiškai normaliai.

„Darbuotojų požiūris į mane yra korektiškas ir pagal įstatymą. Aš ir toliau bendradarbiauju atliekant tyrimą ir duodu prisipažinimus“, – pasakė Protasevičius. (kas be ko, vieni „suinteresuoti asmenis“ sugebėjo pamatyti kažkokius „nubrozdinimus“ jo veide, kiti – pakelį cigarečių šalia jo ant stalo).

Antras feikas – esą lėktuve, kuriuo skrido tinklaraštininkas, buvo trys Rusijos FSB pareigūnai. Po to, kai Protasevičius buvo sulaikytas po priverstinio lėktuvo nusileidimo Minske, trijulė nesėdo su likusiais keleiviais skristi toliau į Vilnių, o esą nuėjo apžiūrėti Baltarusijos sostinės katedros.

Ta pačia diena Baltarusijos televizija surado visus tris „pasimetėlius“. Paaiškėjo, kad tai rusė, baltarusis ir graikas. Visi jie skrido iš Atėnų į Vilnių, norėdami iš ten patekti į Baltarusiją. Kai jiems savotiškai „pasisekė“ ir lėktuvas nusileido Minske, jie įtikino pasieniečius juos paleisti.

Tikriausiai visą ši istorija dar pagimdys ir sužlugdys daug feikinių mitų dėl „civilizuoto pasaulio vertybių“ ir „demokratijos saulės“ iš Vakarų.

Rusijos politologas S. Markovas taip prognozuoja tolimesnė įvykių eiga:

„Romanas Protasevičius jau pasirodė televizijoje Baltarusijoje ir sakė, kad jis aktyviai bendradarbiauja atliekant tyrimą, jam gerai su sveikata ir jis yra pasirengęs viską papasakoti. Ir jis papasakos.

1. Kaip specialiosios Lenkijos tarnybos organizavo bandymą įvykdyti valstybės perversmą Baltarusijoje.

2. Kas Baltarusijos valdžios sistemoje bendradarbiauja su NATO šalių slaptosiomis tarnybomis.

3. Kas iš Rusijos vyriausybės bendradarbiauja su NATO šalių politiniais centrais.

4. Kas ir kaip finansuoja Rusijos ir Baltarusijos valstybės perversmų rengėjus.

5. Kaip neonaciai iš Ukrainos yra susiję su Rusijos ir Baltarusijos opozicija ir kaip jie ruošiasi perkelti neonacių smogikus į Maskvą ir Minską, kad išprovokuotų smurtą.

6. Kokia yra NATO šalių specialiųjų tarnybų strategija rengiant valstybės perversmus Rusijoje ir Baltarusijoje.

Protasevičiui iš NATO šalių siunčiami palaikymo laiškai. Visi kažką žada. Jie prašo tik vieno – kad jis tylėtų. Bet jis juos išduos. Priežastis paprasta – jie savo darbui atrenka tik išdavikus. “

Galima neabejoti, kad Protasevičiaus pasakojimuose atsiras vietos ir Lietuvos valdžios vaidmeniui rengiant ir palaikant nepavykusį perversmą Baltarusijoje.

Akivaizdu, kad „demokratiškai merdintis“ vakarų pasaulis veda hibridinį karą prieš kylančius geopolitinius konkurentus. O kare kaip kare! Yra ir karo aukos, ir karo pabėgėliai, ir karo belaisviai, ir karo nusikaltėliai bei kolaborantai.

SP Infocentras