Dviejų Sąjungų palyginimas

Straipsnis po straipsnio Lietuvos spaudoje apie tai, kaip blogai buvo Sovietų Sąjungoje. Štai autorė neįsivaizduoja kaip moterys sovietmečiu skalbė, štai rašliava, kad butų niekas nedalino (o dalino!), štai apie per dideles kainas ir menką maisto pasirinkimą – tik vienos rūšies pienas, tik vienos rūšies grietinė, tik vienas sviestas, dešrų dešrelių popierinių ir iš mėsos pakaitalų nebuvo, o tik kelios rūšys ir visos iš mėsos, ledų iš palmių aliejaus įvairovės nebuvo, gmo produkcijos nebuvo… žodžiu, Seubas Seubyngas.

Tokie straipsniai sukelia tik atmetimą ir pasibjaurėjimą. Natūralu taip reaguoti į melą ir šlykščią propagandą. Juolab, kad dar niekas nepamiršta. Tikslas tokių rašliavų keisti tikrus prisiminimus įteigtais, o jauniesiems mankurtams – plauti smegenis ir į tą švarią tuštumą diegti RUSOFOBIJĄ.

O kaip baisu to meto idealizmo, dorumo, naivumo ir gerumo. O viso to buvo nors vežimu vežk. Ne taip kaip dabar – su žiburiu nerasi. O kaip baisu tikrų anos ir šios sąjungų palyginimų. Todėl griaunami paminklai, perrašoma istorija, išbraukiami to laikmečio autoriai iš mokyklinių programų, atsisakoma rusų kalbos ir Didžiosios rusų kultūros.

Baisu tikrų palyginimų. Baisu, kad kažkas pakels galvą, išties nugarą ir palygins dvi sąjungas ne šios sąjungos naudai. O ne šios sąjungos naudai daug kas.

• Švietimas ir vaikų auklėjimas. Ir kalbu ne tik apie mokyklinę programą įvairių disciplinų, bet ir apie tai, kad vaikai buvo mokomi gerumo ir darbštumo. Klasė turėdavo „šefuojamą“ vienišą senolį, kuriam teikdavo visokeriopą pagalbą – eidavo į parduotuvę, tvarkydavo namus, padėdavo suruošti malkas žiemai ir pan. Darbštumo pamokos kuo puikiausiai vyko kolūkių laukuose ir niekam į galvą nešovė to vadinti vaikų išnaudojimu.

Beje ir tautiškumą puoselėjome. Vaikščiojome po kaimus ir rinkome bei užrašinėjome tautosaką – liaudies dainas, pasakas, sakmes, patarles, frazeologizmus, pasakojimus. Dainavome liaudies dainas, šokome liaudies šokius.

Iš tikrųjų sunku įsivaizduoti, kas būtų Sovietų Sąjungoje tom išgamom, katros teikia siūlymą kastruoti vaikus, o mokyklose tą kastraciją reklamuoti, kaip LAISVĘ BŪTI SAVIMI nesubrendusiems, imliems proteliams.

• Ne šios sąjungos naudai maistas, ekologija, žemės ūkis.

• Medicina.

• Tautiškumas.

• Kultūra.

• Menas.

• Dora ir moralė.

• Ir netgi LAISVĖ ŽMOGAUS IR ŽODŽIO ne šios sąjungos naudai.

• Ir ŽMONIŠKUMAS taip pat ne šios sąjungos naudai.

Eimantas Alvijas Kileris