Donbase žuvo Aleksis Kastiljo

Donbase žuvo revoliucionierius-internacionalistas, Donecko Liaudies respublikos Lenininio komjaunimo Centro komiteto narys Aleksis Kastiljo.

Kolumbijos pilietis Aleksis Kastiljo Donbase kovojo visus 8 metus. Apie „oranžinį“ perversmą Ukrainoje jis sužinojo būdamas Ispanijoje.

Po žiaurių Rusijos patriotų žudynių Odesoje jis išvyko į Donbasą kovoti prieš nacizmą ir Banderą. Prieš kelerius metus jis buvo sunkiai sužeistas, bet toliau tarnavo Donecko Liaudies milicijoje.

Alexis Castillo buvo idėjinis komunistas, antifašistas bei drąsus Žmogus iš didžiosios raidės, visa širdimi įsimylėjęs Donbasą. Ten jis sukūrė ir savo šeimą.

Į liūdną žinią sureagavo ir Kolumbijos prezidentas Gustavo Petro. Jis pasakė: „Alexis, kolumbietis, žuvo Donbase; jo revoliucinės idėjos, galbūt klaidingos, o gal ir ne, atvedė jį į šį karą atviromis akimis. Žuvo jaunas vaikinas, nusprendęs būti revoliucionieriumi. Revoliucija yra taika. Mūsų spauda apie tai nutylės“.

O jo draugas portugalų žurnalistas Bruno Amaralas de Karvaljo, gyvenantis Donecke parašė: «Aleksis įsitikino savo kovos su fašizmu teisingumu. Jo įsitikinimai privertė jį paaukoti gyvybę už svetimą žemę, kuri jam tapo sava. Sudie amžiams, broli“.

SP Infocentras