Brazilijos prezidento rinkimus laimėjo socialistas Lula da Silva

Brazilijoje prezidento rinkimuose prezidento postą iškovojo Socialistų darbininkų partijos kandidatas Lula da Silva, kuris jau du kartus ėjo prezidento pareigas: 2002–2006 ir 2006–2010 m. 2016 metais jis buvo apkaltintas korupcija ir nuteistas kalėti 12 metų. 2 metus jis atsėdėjo kalėjime, tačiau 2021 metais jam buvo panaikinti visi kaltinimai ir nuosprendis atšauktas.

Per jo valdymo metus Brazilija sugebėjo sumokėti nuo devintojo dešimtmečio sukauptą užsienio skolą, taip pat tapti šalimi, kurioje galima pelningai investuoti. Prezidentas ėmėsi kovos su infliacija priemonių, taip pat pristatė kovos su skurdu programas.

Dabar jis vėlgi pasiryžęs padėti mažas pajamas gaunantiems gyventojams. Rinkiminės kampanijos metu Lula da Silva pažadėjo padidinti atlyginimus, padidinti pajamų indeksavimą, viršijantį infliaciją, taip pat įdarbinti neturtinguosius, padidinti pašalpas neturtingoms šeimoms ir peržiūrėti mokesčius skurstančiųjų naudai.

Užsienio politikos srityje naujasis prezidentas pareiškė norintis, kad Brazilija būtų viena iš pagrindinių pasaulio arenoje. Jis pabrėžė, kad jo šalis turi pozityvų požiūrį į JAV, Kiniją ir Rusiją. Todėl jis ketina pertvarkiti JT struktūrą, kuri pastaruoju metu „nieko neatstovauja“. Lula da Silva mano, kad nepriimtina, kai JAV ir Rusijos Federacija siunčia karius į kitas valstijas, nepaisant organizacijos nuomonės. Kaip šios problemos sprendimą jis pasiūlė į JT įtraukti kuo daugiau šalių ir tautų.

Pralaimėjusio rinkimus taip vadinamo „Pietų Amerikos Trampo“ Balsonaru šalininkai nesutinka su rinkimų rezultatais ir rengia protesto akcijas visoje šalyje.

SP Infocentras