Baltijos Naujienos, 6/27/2021 [video]

Ar įmanoma trumpesnė darbo savaitė? Šiuo klausimu diskusiją inicijavo Lietuvos Profesinių Sąjungų Konfederacija.
Pirmasis dalyvis buvo maistininkų profsąjungos atstovas, o kitas – Lietuvos pramoninkų sąjungos ekonomistas.
Profsąjungos atstovas pateikė įdomius pastebėjimus, kad žmonių atlaisvintą laiką suvalgo biurokratija. Pasak jo, pandemija akivaizdžiai parodė, jog milžiniška administracijos darbuotojų armija nėra reikalinga. O pramoninkų atstovas pranešė apie savo paskaičiavimus – 6 valandų darbo dienos įvedimas pareikalaus iš administracijos sektoriaus permesti į pramoninį apie 175 000 žmonių.
Pramoninkų atstovas galvoja, kai tai nėra įmanoma, bet neaiškina kodel.

Estija ruošia vaikų savižudybių prevencijos programą.
Pirma versija turėtų būti paruošta kitų metų pradžioje, finalinė – maždaug po vienerių metų.
Pagal vaikų savižudybes Estija „lyderiauja“.
Pasak Pasaulinės Sveikatos Organizacijos, Estija pirmauja kartu su Naująją Zelandiją ir Uzbekistanu skaičiuojant vieną atvejį šimtui tūkstančių gyventojų.
Jeigu žiūrėsim į savižudybes bendrai, tai stipriai „lyderiauja“ Lietuva, paskui ją seka kaimyninė Latvija.
Imperialistų kolonijoms tokie rodikliai nėra koks stebuklas, bet norėtųsi, jog rimtai pradėtų spręsti iškilusias socialines problemas.

Lietuvoje sprogo medienos kainų burbulas.
Per mėnesį kainos krito virš 50%. „Verslo Žinių“ portalas jau senokai įspėdavo apie pavojų, kadangi medienos kainos buvo
pernelyg aukštos.
Kalbant apie medienos kirtimus, Baltijos šalių kapitalistai meluoja ypač ciniškai.
Oficialiai, miškų kiekis tik auga. Bet žiūrint į skaičiavimo metodiką mes matome, kad į miškų teritoriją patenka teoriškai miškui tinkami žemės sklypai, kur miško nera. O taip pat tiesiog mažų krūmų pripildyti laukai ir .t.t

Estijoje, kuri taip didžiuojasi savo žaliaisiais miškais, veikia vietinės schemos.
Pavyzdžiui, medienai nėra mokesčio, kadangi ji yra priskiriama prie atsinaujinančių energetinių resursų. T.y., manoma, kad toks kuras yra ekologiškai švarus ir padeda kovoti prieš CO2 pasaulyje.

Latvijoje irgi bandoma neatsilikti nuo savo buržuazinių kolegų.
Ten medienos eksportas, taip pat, sudaro svarbią biudžeto pildymo dalį. Latvijos buržua dabar bando prastumti naują įstatymą, kuris leistų kirsti jaunesnius medžius, pasiteisinant tuo, kad „tai jau yra leistina Estijoje“.

Socialistų partija