Baltijos kelias 2021

Rugpjūčio 23 d., 19 val., 1989 m. Baltijos kelio metinių proga, Latvijos gyventojai sustojo į žmonių grandinę ir protestavo prieš privalomą skiepijimą. Renginio svetainėje www.balticway2021.com buvo užsiregistravę daugiau nei 900 tūkst. Latvijos gyventojų. Realiai, anot organizatorių, akcijoje dalyvavo apie 200 tūkst. dalyvių. Į akciją vieni atvyko poromis, kiti – su visa šeima, dar kiti – didelėmis kompanijomis. Visi jie mojavo vėliavomis, sveikindami pravažiuojančius automobilius, kurių vairuotojai juos irgi sveikino.

Vienas iš organizatorių Rudolfas Bremanis sakė, kad nors rankomis susikibusių žmonių eilė vietomis trūkinėjo, vaizdas iš viršaus buvo įspūdingas. Akcija buvo iš dalies paremta ir Lietuvoje bei Estijoje. Deja, dauguma Lietuvos gyventojų tiesiog nieko nežinojo apie šią akciją. Protestuotojai visuose Baltijos valstybėse dar nesugeba derinti savo veiksmų.

Kvietime dalyvauti naujame „Baltijos kelyje“ jo rengėjai rašė: „Nepriklausomai nuo jūsų etninės kilmės, tautybės, religijos, įsitikinimų ar orientacijos, mes visi esame kartu, visi esame broliai ir seserys. Mes esame draugai, o ne priešai, skirtingai nuo to ką tie, kurie nori mus vėl suskirstyti, teigia. Jie stengiasi suskaidyti ir įstumti pleištą tarp mūsų. Bet tai neįvyks!“

Visų trijų Baltijos valstybių valdžia labai nepalankiai sutiko naujo Baltijos kelio reinkornaciją. O buvęs Latvijos Liaudies fronto pirmininkas D. Ivansas pavadino tai „šventvagyste“.

SP Infocentras