Argentinos prezidento rinkimus laimėjo dešinysis populistas

Argentinos prezidento rinkimus laimėjo buvęs rokeris ir dabartinis anarcho-kapitalistas, kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikas Chavjeras Miley. Kairiųjų kandidatas Serchijo Massa pripažino pralaimėjęs dar prieš paskelbiant oficialius rezultatus, o įvairūs veikėjai, tarp jų ir Ilonas Maskas, suskubo pasveikinti Argentiną su artėjančia gerove.

Miley yra 52 metai, jis yra ekonomistas pagal išsilavinimą, nevedęs, neturi vaikų, ir kaip teigiama – daug metų nebendrauja su tėvais, mat jie vaikystėje su juo buvo žiaurūs. Miley save vadina liberalu ir libertaru. Jis net penkis savo šunis pavadino žinomų liberalų ekonomistų vardais.

Kokią programą siūlo naujas prezidentas šalies atgimimui?

Pavyzdžiui, jo programoje numatyti draudimas streikuoti, radikalus mokesčių ir socialinių išlaidų mažinimas, šalies dolerizacija, centrinio banko likvidavimas, privačių kalėjimų kūrimas, didelio masto privatizacija, tame tarpe medicinos ir švietimo sferose, referendumas dėl abortų uždraudimo. Jis taip pat pasisako už glaudžius santykius su JAV ir Izraeliu, prieš stojimą į BRIKS, už santykių su Brazilija, Rusiją ir Kinija nutraukimą.

– Aš nedarysiu verslo ne tik su Kinija, nedarysiu verslo su jokiu komunistu. Aš esu laisvės, taikos ir demokratijos gynėjas. Komunistai ir kinai su tuo nesusiję“, – pareiškė Miley.

Miley meilė laisvai rinkai tiesiog beribė, jis tvirtina, kad žmogaus organų pardavimas būtų efektyvesnis pagal laisvos rinkos įstatymus.

Reikia pažymėti, kad trečia pagal dydį Pietų Amerikos ekonomika daugelį dešimtmečių kamuoja gili krizė bei didžiulė infliacija, vyriausybė priversta skolintis tik tam, kad negrąžintų skolų, šalyje klesti juodoji rinka, jai gresia nacionalinės valiutos – peso devalvacija.


Kaip parašė „Guardian“: Miley pergalę šventė pagrindiniai dešinieji radikalai visame pasaulyje, įskaitant buvusį Brazilijos prezidentą Balsonaro, kuris palaikė jo kampaniją ir pažadėjo dalyvauti jo inauguracijoje. Trampas taip pat neliko nuošalyje sakydamas, kad didžiuojasi naujuoju Argentinos prezidentu.

Mes gi galime tik užjausti dirbančius argentiniečius, nes akivaizdu, kad dabartinėje Argentinoje daugelis jų tiesiog neįtilps į žadamą laisvąją rinką.

Deja, svarbu dar ir tai, kad Miley partija turi mažiau nei 20% vietų abiejuose parlamento rūmuose ir kad įgyvendintų savo rinkiminius pažadus, jis turės derėtis su kitomis partijomis, kurios visiškai nesižavi tokiomis perspektyvomis. Kiti parlamento rinkimai dar toli ir, norėdamas išlaikyti savo populiarumą, naujas prezidentas gali pabandyti paleisti parlamentą anksčiau laiko. Tačiau vargu ar tai vyks sklandžiai ir padės ekonomikai, todėl politinės kovos procese žmonės, kurie išrinko šį žavų personažą savo šalies vadovu , gali juo ir nusivilti, kaip tai įvyko Brazilijoje su su jo politiniu dvynuku Balsonaru.

SP Infocentras