Ar jus žinote …

Amerikiečiai ir jų sąjungininkai iki rugpjūčio pabaigos iš Afganistano evakavo apie 100 tūkst. žmonių, tai yra, mažiau nei 0,3% visų gyventojų. Bent jau taip rašo BBC. Evakuojami yra tie, kurie „glaudžiai bendradarbiavo“ su Vakarų pajėgomis, Tai yra, jie dirbo administracinius ir techninius darbus okupantams, propagavo vakarietišką gyvenimo būdą.

Į valdžią atėjusių talibų koncepcijoje tai yra kolaborantai ir už tai jiems gresia griežtos bausmės. Pagal Rytų įstatymus – mirties bausmė. Buvo evakuota tik maža dalis kolaborantų – apie 20 tūkstančių vyrų. Po rugpjūčio 31 d. – su amerikiečiais sutartos datos – prasidės masinės viešos antrinės tarnybos personalo egzekucijos – tiems, kurie persekiojo Talibano šalininkus, bandė, saugojo kalėjimuose.
Kadangi „globalinis žandaras“ pradėjo greitai žlugti, panašūs procesai paveiks ir kitas pasaulio dalis. Jau dabar aišku, kad Amerikos kariai trauksis iš Irako, Sirijos, Libijos, Azijos ir Afrikos.

Europoje pirmiausia bus Vokietija. Kariuomenės išvedimas iš ten prasidėjo vadovaujant Trampui, o Baidenas to neatšaukė. Jei JAV karinės bazės Vokietijoje bus uždarytos, strateginė padėtis Europoje pasikeis. Merkel dėl to jau susitarė su Baidenu ir neseniai sutarė dėl šios procedūros su Putinu. Ukraina perėjo į Rusijos Federacijos politinės įtakos zoną. Labiausiai tikėtina, kad ji bus padalyta į dalis ir baigs egzistuoti kaip nepriklausoma valstybė.

Tada Baltijos šalys. NATO pajėgos iš jos pasitrauks taip pat staigiai ir greitai, kaip ir iš Afganistano. Jei vadovautis Afganistano normomis, tada tik 2 tūkstančiai vyrų, „glaudžiai bendradarbiavusių“, bus evakuojami. Tai keturi – penki „Boeing“ skrydžiai.

Aleksandras Gaponenko (Александр Гапоненко)