A. Paleckiui pagaliau sušvelninta kardomoji priemonė

Lietuvos apeliacinis teismas sušvelnino buvusiam opoziciniam politikui Algirdui Paleckiui Šiaulių apygardos teismo anksčiau skirtą suėmimą dviems mėnesiams ir pritaikė kitą kardomąją priemonę.


Jam skirta intensyvi priežiūra, 50 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas. A. Paleckis įpareigotas šešis mėnesius dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir laikytis namų arešto režimo.

Apeliacinis teismas savo verdikte įvertino tai, ką anksčiau atmetė Šiaulių apygardos teismas, o būtent jog kaltinamasis turi tvirtus socialinius ryšius Lietuvoje: gyvenamąją vietą, turtą, šeimą, vaikus. Taip pat buvo konstatuota, kad ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota teismui, A. Paleckis suimtas daugiau neipusantrų metų, o dėl karantino režimo šalyje teismo procesas gali užsitęsti.

Apeliacinio teismo sprendimui tikriausiai įtakos turėjo ir daugiau nei 50 Kovo 11 Akto signatarų bei kai kurių buvusių ir esamų Seimo narių kreipimasisį teismą su prašymusušvelninti kardomąją priemonę šnipinėjimu kaltinamam Algirdui Paleckiui.

Jie visi vieningai sutarė, kad kardomoji priemonė – suėmimas – šioje stadijoje, kai byla perduota teismui, yra visiškai nereikalinga“, – žiniasklaidai teigė vienas kreipimosi autoriųE. Bičkauskas.

Apie A. Paleckiui pateiktų kaltinimų esmę galima paskaityti čia.

Dabar A. Paleckio šioje politinėje byloje laukia ilgas teismų maratonas

SP Infocentras