A. Paleckis lieka kalėjime teismų maratono išvakarėse

Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad suėmimo terminas Algirdui Paleckiui bus pratęstas dviem mėnesiams. Elinis jo kalinimo vienutėje terminas turėjo baigtis kovo 26 d. A. Paleckis buvo arėštuotas 2018 m. spalio mėnesi.


Prokuratūra prašė teismo suėmimą kaltinamajam šnipinėjimu Rusijos naudai A. Paleckiui pratęsti dar trims mėnesiams. Kaltinamojo dalyvavimas teismo posėdyje buvo garantuotaspasinaudojus nuotolinio ryšio priemonėmis.


Teismas savo sprendimą argumentavo tuo, jog kaltinamasis, turintis ryšių Rusijos Federacijoje bei kitose užsienio valstybėse, gali pabėgti iš Lietuvos. Taip pat teismas nurodė, jog Paleckis anksčiau jau buvo teistas už veikląprieš Lietuvos Respubliką.


Teismas neįvertino advokatųteiginius, jog jų ginamasis turi tvirtus socialinius ryšius Lietuvoje: gyvenamąją vietą, šeimą, vaikus.


Šiaulių apygardos teismas taip pat nutarė nagrinėti bylą viešame teisiamajame posėdyje, išskyrus tą jos dalį, kuri susijusi su valstybės ir tarnybos paslaptimi.


Pirmas teismo posėdis šioje byloje numatytas balandžio 7 dieną, 10.00 val. Numatytos ir kitos šios bylos nagrinėjimo datos: gegužės 7 d., 13.15 val.; birželio 1, 8, 22 d., 9.00 val.; rugpjūčio 4 d., 9.00 val.; rugsėjo 15, 22 d., 9.00 val.; spalio 20 d., 9.30 val.


A. Paleckis kaltimus šnipinėjimu kategoriškaiatmeta ir teigia, kad Lietuvos valdžia keršija jam už jo žurnalistinį susidomėjimą 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto.


SP Infocentras