Užgesusi „raudonosios Saros“ žvaigždė

Vokietijos politikės iš Kairiųjų partijos Saros Wagenknecht žvaigždė Vokietijos politinėje padangėje sužibėjo 2014 m. birželio 4 d., kai ji pasakė savo kalbą, Bundestage, kurioje apkaltino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir visą Europos Sąjungą dėl palaikimo politikos nacistinės Ukrainos atžvilgiu bei ES lyderių rusofobijos.

***

Sara Wagenknecht gimė buvusioje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje (VDR), Jėnos mieste. Motina – vokietė, tėvas – iranietis. 1990 metais Sara studijavo filosofiją ir šiuolaikinę vokiečių literatūrą Jenos F. Schillerio vardo universitete. Netrukus ji įstojo į Groningeno universiteto (Nyderlandai) Filosofijos fakultetą, kur tapo menų magistre, 1996 m. apgynė disertaciją, skirta Markso Hegelio filosofijos interpretacijai. 2012 -ųjų rugpjūtį Wagenknecht pristatė savo ekonomikos disertaciją Chemnico technikos universitetui, kurį ja apgynė tų pačių metų spalį, tapdama ekonomikos mokslų daktarė.

Sara įgijo gilią pagarbą ne tik tarp kovos draugų, bet ir priešininkų. Ji visada buvo kairioji. Jaunystėje ji buvo aktyvi Laisvosios Vokietijos jaunimo sąjungos narė, vėliau – Vokietijos Vieningos Socialistų partijos narė.

Sara buvo ir Bundestago narė, Kairiųjų partijos (DIE LINKE) pirmininko pavaduotoja. Wagenknecht propagavo antikapitalistinę Kairės partijos darbotvarkę ir kritikavo partijos veiklą valstybinės koalicijos vyriausybėse.

Ji taip pat aktyviai kritikavo JAV ir Angelos Merkel vyriausybę dėl „sankcijų politikos“ Rusijai. Ji rėmė Lotynų Amerikos kairiųjų vyriausybes ir buvo Venesuelos „Avanza“ solidarumo su Venesuela tinklo pranešėja. Ji taip pat teigia, kad „Kijevo vyriausybėje … pagrindinius postus užima naciai“.

Ji niekada nesinaudoja sargybinių, sekretorių ir padėjėjų paslaugomis. Gyvena Berlyne paprastame 2 kambarių bute.

Dėja, 2019 m. žinoma dėl savo raginimų nustoti šokti pagal amerikiečių melodiją ir pagerinti santykius su Rusija, buvusi Vokietijos parlamento kairiųjų partijos frakcijos lyderė Sara Wagenknecht paskelbė apie savo sprendimą trauktis iš politikos.

Interviu „Der Spiegel“ ji papasakojo, kaip intensyvus darbo grafikas ir priekabiavimas iš kitų kolegų paskatino ją perdegti ir pakenkė sveikatai.

Skelbiame nuorodą į šį intervių išverstą į rusų kalbą bei vieno jos pasisakymų Bundestage vaizdo įrašą.

SP Infocentras

https://inosmi.ru/politic/20190322/244795751.html