Turkų darbininkų protesto akcija Kaune (Papildyta ir pataisyta – 2020.01.09)

Dar prieš naujus metus streiką ir bado akciją Kaune surengę turkų statybininkai, kurie rekosntruoja S.Dariaus ir S.Girėno stadioną. Apie 50 Turkijos darbininkų darbus nutraukėnuo 2019 m. gruodžio 18 dienos. Akcijos priežastis – vėluojantys ir mažesni nei buvo sutarta atlyginimai. Darbdaviai skolingi nuo 7 iki 12 tūkst. eurų kiekvienam streikuojančiam statybininkui.


Streikuojančių atstovas žiniasklaidai sakė, kad šeimas turintys turkai yranusivylę tusčiais darbdavių pažadais del algų didžio. Sunkios ir jų darbo sąlygas – jiems tenka dirbti nuo ryto iki vidurnakčio.


Gegužės 1-osios profesinė sąjunga, kuri susitiko su steikuojančiais darbuotojais, teigia, kad jie yra pasiryžę kovoti iki galo: „mes jaučiamės iš visų pusių užgauti ir kartu su savo šeimomis įstumti į tokią padėtį, kad sieksime atgauti viską, kas mums priklauso – pinigus už šventines dienas, už viršvalandžius ir darbą savaitgaliai“. Darbuotojai teigia esantys tikri, kad pinigus, kuriuos yra skolinga, įmonė turi, tačiau nenori jų sumokėti. Pajutusi spaudimą, ji visada su darbuotojais atsiskaito, nors ir nuolat tvirtina, kad pinigų neturi.


Kauno savivaldybė ir statybų kompanija „Kayi Construction“ „maitina“ streiko dalyvius pažadais bei bando juos suskaldyti išmokėdama dalį susikaupusių skolų kai kuriems protesto dalyviams.


Kol kas protesto akcijoje padaryta pertrauką. Ją planuojama pratęsti nuo sausio 9 dienos, kai bus surengta eisena Kauno gatvėmis.


Turkų darbuotojų protestas – tai rimtas signalas miegančiai ir visokeriopai išnaudojamai Lietuvos darbo rinkai.


SP Infocentras

***

P.S. Kompanija imasi naujų priemonių, kad darbuotojai išvyktų atgal į Turkiją – šiandien vietinis vadovas darbuotojams pranešė, kad nuo rytojaus bus nutraukiamas maitinimas. Kiekvieną dieną streikuojančius darbuotojus siekiama palaužti ir įtikinti, kad šie gali vykti atgal į Turkiją ir ten laukti pinigų – jiems kasdien siūlomi keli šimtai eurų ir bilietai namo.

Tačiau mes nepasiduosime šioms darbdavių vilionėms ir kovosime toliau. Žinome, kad išvykus darbuotojams, kompanija galėtų pamiršti visas problemas ir nusamdyti naujus darbuotojus.

Jeigu situacija nesikeis ir nesulauksime iš darbdavių pasiūlymų derėtis, nuo pirmadienio (Sausio 13 d.) darbuotojai žada atnaujinti bado streiką.

Raginame išreikšti palaikymą šiems žmonėms – jeigu negalite dalyvauti eitynėse šį šeštadienį (Eisena vyks sausio 11 dieną nuo 13:00 iki 15:00,o ne sausio 9 d., kaip buvo skelbiama ankščiau – SP) kviečiame pasidalinti renginiu.

Gegužės 1-osios profesinė sąjunga – G1PS