Tiesos paieška prilyginama šnipinėjimui

Prieš kurį laiką buvusiam Klaipėdos tarybos nariui V. Titovui Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, taip pat dėl viešojoje erdvėje periodiškai pasirodančių pasisakymų apie Lietuvos partizaninį judėjimą Lietuvoje. Prokuroro S. Genio pasirašytame pranešime apie įtarimus net V. Titovo susitikimas su Rusijos ambasadoriu Lietuvoje A. Udalcovu traktuojamas, kaipnusikalstomų veikų tęsinys“ .


Kaltinimai V. Titovui pateikti pagal garsų BK 170 2 straipsnį. Prokuroras taip pat užsiminė, kad kaltinimai V. Titovui gali būti ir išplėsti. Kokia linkme jie gali būti „išplėsti“, aiškėja dabar po naujo „šnipinėjimo“ skandalo.


2018 metų gruodžio 19 diena Lietuvos prokuratūros, saugumo ir policijos vadovai surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad žinomas kairiųjų pažiūrų visuomenininkas Algirdas Paleckis jau nuo spalio mėnesio yra suimtas ir jam pareikšti įtarimai dėl šnipinėjimo Rusijos naudai. Anot pareigūnų suimtų yra ir daugiau asmenų, jų namuose atliktos kratos. Visi jie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, išskyrus sulaikytą Valerijų Ivanovą, kuris yra Rusijos Federacijos pilietis.


Pažimetina kad A. Paleckis buvo suimtas slapta ir daugiau nei mėnesį nieko nebuvo žinoma apie jo likimą. Pasirodo demokratinėje Lietuvoje žmogus gali dingti ir niekas nieko nesužinos. Kai ką tokie metodai primena. Tokias metodais galima ir kokį „prisipažinimą“ išgauti.Konferencijoje buvo teigiama, kad įtariamieji rinko informaciją apie „jautrius Lietuvai klausimus“ tarp kuriu yra ir 1991 metų sausio 13 – įvykiai. Kas tai per informacija, kokiais konkrečiai tikslais ji buvo renkama ir iš kokių šaltinių – nepranešama. Jeigu yra kažkokia „slapta“ informacija, tai kodėl ji iki šiolei neatskleidžiama visuomenei? Nors Vilniuje jau kelius metus vyksta „istorinis“ teisminis procesas dėl sausio 13 bylos. Ar sausio 13 įvykių aplinkybės tai valstybinė paslaptis? Kodėl visuomenė apie tai neinformuota? Gal informacija buvo renkama tam, kad pateikti visuomenei pilną įvykių vaizdą, parašyti koki straipsnį ar knygą? Ko dar Rusija ar Lietuva nežino apie sausio 13 – ją?


Kad visa ši „šnipinėjimo“ istorija siūta baltais siūlais matyti plika akimi. Tikriausiai jaučia tai ir šios „specoperacijos“ organizatoriai. Todėl jie sukėlė tikrą „antipaleckinę“ demaskavimų ir diskreditavimo isteriją žiniasklaidoje su įvairias biografiniais ir bibliografiniais nukirpimais.Kita vertus, nesėkmės su įrodimais atveju pradedama ruoštis ir „priedangos“ operacijai ištransliuojant žinia, kad šnipinėjimu gali būti laikomas net ir „viešai prieinamos informacijosrinkimas“. Pačiosspaudos konferencijos metu trijų jėgos institucijų vadovų dažniausiai tariami žodžiai buvo: „galimai“ ir „matyt“.


Ka gi, Lietuvos valdžia ir propagandinė žiniasklaida savo veiksmais faktiškai sugrąžina A. Paleckį į didžiąją politiką, iš kurios jis prieš porą metų buvo pasitraukęs. Žinoma, jeigu jis nepaluž ir pats dar to norės.


Prie viso to Lietuvoje dar tęsiasi VSD užsakymu sukurpta žinomo publicisto ir leidėjo P. Masilionio byla. Priminsime, P. Masilionis kaltinamas už tai, kad išvertė į lietuvių kalbą ir išleido G. Sapožnikovos knygą, „Išdavystės kaina“, kurioje, be kita ko, plėtojama 1991-jų sausio 13-osios tragedijos aplinkybių tema.


Valdžia stengiamasi sudaryti plataus „Rusijos šnipų tinklo“ egzistavimo Lietuvoje vaizdą. Tuo pačiu nušaunami keli „zuikiai“. Lietuvą „avangardiškai“ įsipaišo į bendrą rusofobišką geopolitinį kontekstą, padeda „draugiškai Ukrainai“ gibridiškai kariauti su „Rusijos agresiją“ bei sukuria uzurpavusiai Lietuvą elitui palankią vidaus politikos erdvę artėjančių rinkimų išvakarėse.


Taigi, strategija „rusai puola“ – tai tiesiog „stebuklų lazdelė“ mūsų politiniam elitui. Domėjimasis sausio 13 įvykiais bei pokario partizanų „žygdarbiais“ laisvoje ir demokratinėje Lietuvoje dabar prilyginami šnipinėjimui Rusijai. Ir nesvarbu kas valdžioje – konservatoriai, socialdemokratai ar žalieji valstiečiai. Visos buržuazines valdžios žino tik vieną „tiesą“ – bet kokia tiesa jiems pavojinga! Todėl visais įmanomais frontais ir kovoja su kitaminčiais bei persekioja savo nuomonę turinčius piliečius.SP Infocentras