Paslaptinga „paslaptingo šnipinėjimo“ byla perduota teismui

Generalinė Lietuvos prokuratūra pagaliau perdavė teismui Algirdo Paleckio bylą, kuri visą laiką buvo apgaubta paslaptingos ir įvairom prasmėm iškalbingos visuomeninės tylos šydu.


Anot prokurorų, A. Paleckis ir D. Bertauskas „veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos Federacijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais Lietuvoje už pinigus bei kitokį atlygį galimai rinko Rusijos žvalgybą duominančią informaciją“.

Atseit, jiems buvo suformuotos 2 užduotys:

1. Surinkti duomenis apie teisėjus ir prokurorus, susijusius su sausio 13-osios byla;

2. Surasti valstybės tarnautojus, kurie padėtų sufabrikuoti pažymą apie sausio 13-osios byloje nuteisto Rusijos piliečio J. Melio blogą sveikatos būklę.

Taigi, visi kaltinimai vienaip ar kitaip susiję su 1991 m. sausio 13 d. įvykiais Vilniuje.

Kokią „slaptą“ informaciją apie teisėjus ir prokurorus, kurie viešai nagrinėjo Sausio 13-osios bylą, galima dar išgauti ir kaip „slaptai“ suklastoti informaciją apie nuteisto žmogaus sveikatą, kuri irgi yra gerai žinoma visiems besidomintiems – tai iki šiolei lieka paslaptimi.

Aišku, kad prie valstybės paslapčių A. Paleckis jokio priėjimo neturėjo, o informacija iš viešų šaltinių nėra jokia paslaptis. Toks „paslaptingas šnipinėjimas“ atrodo gana paslaptingai ir daugiau panašus į teisėsaugos ir elito kerštą „klasiniam nepriklausomybės priešui“.

Išvis, lietuviškos temidės šališkumas šioje byloje tiesiog bado akis. Kyšininkavimu kaltinamam E. Masiuliui kardomoji priemonė buvo panaikinta, buvusiai pabėgėlei N. Venckienei – sušvelninta, o opoziciniam maištinikui A. Paleckiui per visą ikiteisminį tyrimą taip ir išliko griežčiausia – kovo 9 sueina 500 dienų, kai jis laikomas kalėjimo vienutėje.

A. Paleckio bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas. Galimas dalykas, kad ir teismo posėdžiai bus uždari. Ko gero ir nuosprendis gali būti griežčiausias. Jeigu tik neįvyks koks stebuklas. Šios bylos paslaptingumas su kaupu išduoda jos užsakomą parodomąją politinę esmę.

Tuo tarpu Lietuvos teisėsaugą ištiko dar vienas „šnipomanijos“ priepolis. Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl naujo šnipinėjimo. Laikinai buvo sulaikyta ir apklausta Klaipėdos miesto tarybos narė, visuomeninio komiteto „Titov ir teisingumas“ atstovė E. Andrejeva, jos namuose atlikta krata. Sulaikytas ir Klaipėdos visuomenininkas A. Grečius. Jokių detalesnių paaiškinimų dėl šių veiksmų prokurorai, prisidengdami VSD pateiktų duomenų „slaptumu“ , visuomenei ir žiniasklaidai nesuteikė.

Susidaro įspūdis, kad Lietuva tiesiog knibžda įvairiais „agentais“ bei „disidentais“, kurie iš pamatų gali sugriauti ir mūsų valstybę, ir Europos Sąjungą, ir NATO, ir visą Vakarų pasaulį.

Deja, jeigu teisėsaugos pastatas baigia „išpūti“ iš vidaus ir tai jau jokia paslaptis visuomenės daugumai – tai jis galų gale sugrius savaime. Konvulsijos ir metastazės jau apėmusios visą organizmą.

SP Infocentras